Desítky lidí z ČSA už dostaly výpověď, další následují

Ekonomika Ekonomika
17. 9. 2009 16:06
Výpovědi se rozdávají od minulého týdne.
Osm stovek lidí má firmu opustit do jara.
Osm stovek lidí má firmu opustit do jara. | Foto: Aktuálně.cz

Brno - Desítky lidí z osmi stovek, které mají přijít v Českých aeroliniích o práci, už od minulého týdne dostaly výpověď. Rozeběhl se tak plán vedení aerolinek navzdory tomu, že se odboráři minulé úterý dohodli s ministrem financí na předložení vlastního plánu na záchranu společnosti.

S odvoláním na mluvčí ČSA o tom informovala ČTK. "Restrukturalizace společnosti nadále pokračuje. Snižování počtu zaměstnanců má probíhat postupně až do března příštího roku," řekla agentuře Hana Hejsková.

Lidé z administrativy a technického úseku, kteří už výpověď dostali, budou odcházet od října do ledna. Aerolinky slibují, že propuštěným pomohou najít novou práci.

České aerolinie mají od pondělka z poloviny novou dozorčí radu. Šest lidí spojených s politikou nahradili ekonomové, kteří mají společnost zachránit před krachem. Na svou pozici rezignoval v pátek také předseda dozorčí rady Ivan Kočárník, pod jehož vedením rada propouštění schválila.

Nové vedení společnosti však nezastírá, že o práci možná v zájmu přežití ČSA přijde ještě víc než původně inzerovaných osm set zaměstnanců.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Indonéská sopka Merapi obnovila aktivitu, chrlí lávu

Nejaktivnější indonéská sopka Merapi ve středu vybuchla a do délky 1500 metrů po jejím svahu vytekla láva. Jde o její nejprudší aktivitu od listopadu, kdy úřady zvýšily stupeň nebezpečí v blízkosti sopky. Při jejím výbuchu v roce 2010 zemřelo 347 lidí.

Merapi leží na hustě obydleném ostrově Jáva, poblíž historického města Yogyakarta. Je nejaktivnější z desítek sopek na indonéském území a v nedávné době vybuchla několikrát.

Nebezpečí je nyní na druhém nevyšším stupni a úřady zakázaly vstup do pětikilometrového okruhu kolem kráteru. Merapi se zvedá do výšky 2968 metrů a vulkanologové na její zvýšenou aktivitu upozorňují od loňského listopadu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Basketbalista Wall v NBA zazářil proti bývalému týmu

První utkání proti bývalému týmu Washingtonu vyšlo v NBA rozehrávači Johnu Wallovi na výbornou. Jeho Houston přehrál Wizards jasně 107:88, přičemž třicetiletý basketbalista k vítězství pomohl 24 body a pěti asistencemi. Na druhé straně zápas nevyšel Russellu Westbrookovi, jenž sice nasbíral 19 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí, ale prohrál v sezoně poosmé ze svých devíti vystoupení.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Clippers 108:99, Houston - Washington 107:88, Utah - New York 108:94.

Další zprávy