ČSTV lyžařské areály neprodá, ale jen pronajme

Ekonomika Ekonomika
11. 6. 2012 9:43
Uvažuje se i o pronájmu nejlukrativnějšího střediska Špindlerův Mlýn
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Langer

Praha - Nikoli díky prodeji, ale z pronájmu svých lyžařských areálů chce ČSTV  získávat peníze do své pokladny. Hospodářské noviny přišly s informací, že předseda Českého svazu tělesné výchovy Miroslav Jansta navrhuje dát lyžařské areály Špindlerův Mlýn a Pec pod Sněžkou do pronájmu provozovatelům úspěšných sousedních středisek.

O tom, zda se tak skutečně stane, by měla rozhodovat valná hromada svazu.

Pod správou svazu má zůstat pouze středisko Harrachov, které se bude využívat jako tréninkové středisko pro lyžařské sporty, zbývající dvě by měli získat do pronájmu úspěšní provozovatelé sousedních krkonošských lyžařských center.

Podívejte se, co ČSTV v Krkonoších vlastní:

Ve hře je několik firem

Podle Janstova návrhu by měla nejlukrativnější skiareál ČSTV ve Špindlerově Mlýně převzít firma Snowhill, jejímž majoritním vlastníkem je Tomáš Němec. "Na pronájmu by se mohl podílet i holding Tatry Mountain Resorts (TMR), který o manažerský kontrakt už dříve projevil zájem," řekl deníku Jansta.

Lyžařské středisko v Peci by podle něj mohla dostat do pronájmu firma Mega plus, které patří lanovky, sjezdovky a hotel v Janských Lázních, Černém Dole a Svobodě nad Úpou.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Lyže a vše ostatní pro zimní sport.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Uhelná komise doporučuje ukončit využívání uhlí v roce 2038

Uhelná komise v pátek doporučila ukončit využívání uhlí v Česku v roce 2038. O věci bude finálně rozhodovat vláda.

Zdroj: ČTK
před 18 minutami

Průměrná mzda v Česku stoupla ve 3. čtvrtletí na 35 402 korun

Průměrná mzda v Česku letos ve 3. čtvrtletí meziročně vzrostla o 5,1 procenta na 35 402 Kč. Při zohlednění inflace stouply platy reálně o 1,7 procenta.

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Nezaměstnanost v listopadu vzrostla na 3,8 procenta

Nezaměstnanost v listopadu stoupla z říjnových 3,7 procenta na 3,8 procenta, uvedla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Bez práce bylo 274 526 lidí, nejvíc za listopad od roku 2016.

Zdroj: ČTK
Další zprávy