Český cestovní ruch bude mít vlastní logo a maskota

Veronika Skálová Veronika Skálová
12. 7. 2009 20:15
CzechTourism vybíral symboly domácího cestovního ruchu.
Poštovní známka se porotě sice líbila, ale připadala jí jako symbol zastaralá.
Poštovní známka se porotě sice líbila, ale připadala jí jako symbol zastaralá. | Foto: Motýl Media Valašské Meziříčí

Brno - Obrozenou verzí starého přísloví "všude dobře, doma nejlíp" chce agentura CzechTourism lákat Čechy, aby objevovali krásy vlastní země. Reklamní agentury i nápadití jedinci navrhovali výstižný slogan, logo i maskota, který by v budoucnu mohl lákat na obzvlášť zajímavá místa a akce v České republice.

"Veřejné soutěže se zúčastnilo 67 soutěžících, kteří zaslali 105 návrhů na logotyp, 131 návrhů na slogan a 68 návrhů na maskota. Devítičlenná porota nakonec jednomyslně vybrala u každé kategorie tři vítěze," říká garant projektu Petr Kratochvíl.

Paradoxně však poštovní známku, která skončila na druhém místě v kategorii logotyp i maskot, porota nedoporučila k dalšímu využití.

"Diskutovali o tom, zda tento symbol v současné době elektronické komunikace vůbec ještě funguje," vysvětluje Kratochvíl.

A přiznává, že ani jeho favorit se dalšího zpracování nedočká. "Mou osobní jedničkou byl slogan: neseďte doma jako brambory. Maskotem byla sympatická brambora. Ale ostatním členům komise se to nezdálo," postěžoval si Kratochvíl.

Komise doporučila i úpravu vítězného maskota, písmena I, do přívětivějších barev.

Návrhy i s připomínkami nyní převezme profesionální agentura, která vzejde z výběrového řízení vyhlášeného na podzim. O dalším osudu návrhů pak rozhodne samotný CzechTourism.


 

Právě se děje

před 6 minutami

Jihokorejský ministr, který měl řešit korupci ve vládě, kvůli vlastním skandálům nabídl rezignaci. V úřadu byl od začátku září

Nový jihokorejský ministr spravedlnosti Čo Kuk, jehož jmenování kvůli korupčnímu skandálu jeho rodiny vyvolalo v zemi demonstrace a otřáslo místní liberální vládou, dnes nabídl rezignaci. Informovaly o tom dnes agentury Reuters a AP. Zatím podle nich není jasné, zda jihokorejský prezident Mun Če-in demisi přijme.

Hlava státu Čoa jmenovala do funkce 9. září, jeho hlavním úkolem bylo dovést do konce reformu prokuratury. Cílem reformy je poskytnout více pravomocí policii a vytvořit zvláštní agenturu, která by se zabývala korupčními kauzami vysoce postavených vládních činitelů.

Příchod dřívějšího prezidentova poradce pro občanské záležitosti a profesora práva vyvolal protesty, protože úřady vyšetřují finanční investice jeho rodiny a také sporné přijetí jeho dcery na univerzitu. V Soulu ale manifestovali i Čoovi příznivci, kteří kauzu označovali za umělou a hon na čarodějnice. Sám Čo popírá, že by se dopustil něčeho nezákonného.

Zdroj: ČTK
před 20 minutami

Svíce u Gottovy vily na Bertramce se na přání rodiny zatím odklízet nebudou

Termín úklidu byl na přání rodiny odložen, zatím není známo na kdy. Lidé začali chodit spontánně k vile 2. října, kdy bylo oznámeno úmrtí osmdesátiletého zpěváka. Místo zaplavili svíčkami, květinami, vzkazy, fotografiemi, plyšáky, balonky a dalšími předměty.

"Na přání rodiny se termín úklidu pietního místa Nad Bertramkou posouvá, přesný termín zatím není znám. Vše řeší hlavní město Praha přímo s rodinou," napsala mluvčí TSK Lišková.

před 38 minutami

Čínský vývoz i dovoz v září klesly více, než se čekalo, může za to slabší celosvětová poptávka a americká cla

Vývoz z Číny v září klesl více, než se čekalo a dovoz se snížil již pátý měsíc za sebou. Na vývoz má negativní dopad slabší globální poptávka a rostoucí americká cla na čínské zboží. Pokles dovozu pak ukazuje, že domácí poptávka je slabá. Druhá největší ekonomika světa tak bude zřejmě potřebovat další stimulaci ekonomiky, napsala agentura Reuters.

Vývoz ze země se v září podle údajů celního úřadu snížil meziročně o 3,2 procenta, zatímco analytici čekali pokles jen o tři procenta. Dovoz se pak propadl o 8,5 procenta místo očekávaných 5,2 procenta.

Bilance zahraničního obchodu však skončila v přebytku 39,65 miliardy USD (928,2 miliardy korun). V srpnu přebytek činil 34,84 miliardy USD a analytici čekali, že se sníží na 33,3 miliardy USD. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy