České spořitelně zkolabovaly služby na internetu

sva
8. 3. 2008 22:10
Webové stránky byly mimo provoz pět hodin
Foto: Česká spořitelna

Praha - Klienti České spořitelny nemohli v sobotu  minimálně pětinu dne využívat služeb elektronického bankovnictví.

Internetové stránky banky hlásily přibližně pět hodin, že server je mimo provoz. Mluvčí spořitelny Klára Gajdušková Aktuálně.cz řekla, že zkolabovala technika. 

Výpadek podle ní nastal v momentě, kdy začali technici upravovat systém. Pracovali na něm paradoxně právě pro to, aby vylepšili jeho funkčnost.

S takto dlouhým výpadkem banka nepočítala. U větších úprav systému se prý však něco podobného ale nedá vyloučit. "Omlouváme se tímto zákazníkům za vzniklé komplikace", dodala Gajdušková.

Foto: Ondřej Besperát
Čtěte také:
Na klienty České spořitelny znovu zaútočili podvodníci
ČS vytáhne proti podvodným mailům. Povolá policii

Výpadek ochromil elektronické bankovnictví zhruba v půl jedenácté a do běžného provozu se má vrátit ještě během odpoledne. V dalších úpravách systému budou technici raději pokračovat během noci.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Demonstranti v Bělehradě vybízeli prezidenta Vučiče, aby odstoupil

Tisíce lidí v sobotu večer znovu protestovaly v centru Bělehradu proti násilí v souvislosti s dvěma hromadnými střelbami s 18 mrtvými, které na začátku května otřásly Srbskem. Podle agentury APA šlo již o čtvrtou demonstraci proti násilí. Desetitisíce demonstrantů podle srbského vysílání BBC požadovaly odstoupení prezidenta Aleksandara Vučiče.

Vučić odstoupil z čela vládnoucí Srbské pokrokové strany (SNS), hlavou státu ale zůstává. Prezidentův krok následoval den poté, co desetitisíce lidí svezených autobusy z celého Srbska a ze sousedního Kosova, Černé Hory a Bosny v centru Bělehradu demonstrovaly na Vučičovu podporu.

Navzdory dešti zaplnily desetitisíce lidí centrální ulice Bělehradu. Nejprve mnozí zanechali před sídlem parlamentu květiny na památku obětí masových vražd a poté davy lidí vytvořily kruh kolem budovy srbského rozhlasu a televize RTS a skandovaly "Demise, demise!" a "Vučiči, odejdi!", informuje BBC. Připomněla také, že mezi požadavky demonstrantů a opozičních stran patří výměna členů regulačního orgánu pro elektronická média a odebrání vysílacích frekvencí televizím, které propagují násilí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy