Potřebujete garáž? Nezapomeňte správně určit rozměry

Andrea Berniová
12. 9. 2012 7:59
Víte, že garáž může zabírat na pozemku méně místa? A přemýšleli jste už o mobilní garáži?

Pokud máte rodinný dům a také auto, určitě by vám neměla chybět garáž. Ta auto ochrání před nepřízní počasí i před zloději. Navíc v ní můžete uskladnit třeba letní či zimní pneumatiky a další příslušenství, ale třeba i jízdní kola a další předměty, které se příliš nehodí pro uchování v domě.

Garážové stání nepotřebuje tolik prostoru

Můžete mít klasickou zděnou garáž. Opravdu dobře vypadá, když je vzhledem podobná vašemu domu (má podobný nátěr i střechu) a nepůsobí tedy na pozemku rušivě. Častým řešením je garážové stání. To nebývá zcela uzavřené, většinou jde o dřevěnou konstrukci se střechou. Výhodou garážového stání je, že nezabírá tolik místa. To ocení obzvlášť majitelé menších pozemků.

Garáž můžete i přesouvat

Věděli jste, že existuje i mobilní garáž? Pokud garáž potřebujete, ale nejste si jistí umístěním, je pro vás právě ta mobilní ideálním řešením. Taková garáž sice potřebuje pevný a rovný podklad, například beton, ale není s ním pevně spojena. Pokud jí podobný povrch později vytvoříte někde jinde, dá se tam garáž přesunout, když vám její momentální umístění přestane vyhovovat. Mobilní garáž může být třeba z plechu, ale i z betonu. I dvojgaráž může být mobilní.

Automatická vrata otevřete na dálku

Zásadní je ještě před počátkem stavby garáže správně stanovit její celkové rozměry a také šířku a výšku vjezdu. Například terénní auto bude určitě potřebovat více prostoru. Pokud víte, že vás nebude bavit stále ručně otevírat a zavírat garážová vrata, pořiďte si ta automatická. Stačí stisknout jedno tlačítko na dálkovém ovládání a vrata se otevřou. Když jimi projedete, můžete je zase zavřít, aniž byste museli vystoupit z auta. Automatická vrata mohou být rolovací, anebo výklopná.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 minutami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Policie odložila kauzu známek, kvůli níž skončil ministr Kremlík

Policie odložila kauzu tendru na elektronické dálniční známky, kvůli níž v lednu skončil ve funkci ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO). Odložení případu ale ještě přezkoumá státní zastupitelství. Na webu to ve středu uvedla Česká televize na základě informací Vrchního státního zastupitelství v Praze. Trestní oznámení podával premiér Andrej Babiš (ANO), který zakázku na známky označoval za předraženou.

"Věc byla policejním orgánem odložena," řekl nyní ČT státní zástupce Marek Bodlák. Pražské Vrchní státní zastupitelství však rozhodnutí policie ještě prověří. "Spisový materiál dosud nebyl kompletně přezkoumán," uvedl Bodlák.

Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) v lednu oznámil, že IT části systému elektronických dálničních známek, včetně e-shopu a mobilní aplikace, vytvoří firma Asseco Central Europe. Systém měla také firma následně čtyři roky provozovat a celkem měla od státu dostat 401 milionů korun. Zakázka byla vedena v utajovaném režimu a nebyla vyhlášena klasická veřejná soutěž. Kritizovali to opoziční poslanci, a poté i premiér uvedl, že je zakázka předražená a SFDI o ní vládu neinformoval. Zakázka byla zrušena, Babiš navrhl odvolání Kremlíka a kvůli tendru podal trestní oznámení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy