Na které matraci se dobře vyspíte? Zkuste futonovou

Andrea Berniová
9. 1. 2013 10:54
Tvrdší matrace z přírodních materiálů je velmi oblíbená v Japonsku. Vyzkoušejte ji
Na výběru matrace záleží
Na výběru matrace záleží | Foto: Reuters

Spí se vám dobře a cítíte se ráno odpočatí? Pokud ne, může za to pravděpodobně nedostatek spánku. Možná ale jen nemáte ke spánku ty správné podmínky. Vadí vám světlo z ulice? Pořiďte si žaluzie. Pokud vás ruší hluk, pokuste se ložnici lépe akusticky izolovat. Nepomáhá to? Pak je pravděpodobně je na vině matrace.

Výběr matrace má vliv nejen na to, jak svěže se přes den budete cítit, ale také na vaše zdraví. Pokud budete dlouhou dobu spát na matraci, která pro vás není vhodná, riskujete například bolesti zad. Jak ale vybrat kvalitní matraci? Zajděte do specializovaného obchodu, nechte si poradit od personálu a sami zkoušejte, jak se vám na různých matracích leží.

Futonová matrace je vyrobena z přírodních materiálů

Už jste slyšeli o futonové matraci? Tento typ matrace je typický pro Japonsko, odkud se k nám také rozšířil. Matrace se skládá z přírodních materiálů: bavlny, kokosových vláken, vlny či koňských žíní. Není zbytečně měkká a vyniká svou kvalitou. Dokáže se také přizpůsobit lidskému tělu.

Díky své tvrdosti umožňují tyto matrace tak zvané aktivní relaxování. Co se při takovém druhu spánku děje? Vaše svaly se uvolní, ale šlachy zůstanou mírně napjaté. Ráno se budete cítit odpočatě.

Měkká matrace naopak nemusí poskytovat tělu při spánku dostatečnou oporu. Pokud se ale měkkých matrací nechcete vzdát a bojíte se, že by se vám na té tvrdé spalo opravdu špatně a nezvykli byste si, můžete si pořídit změkčenou verzi futonové matrace. Nemusíte se bát vysoké ceny. Futonové matrace stojí podobně jako jiné typy. Prodávají se v několika rozměrech, můžete si ale nechat vyrobit i matraci na míru.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Francie chce, aby byli zadržení radikálové souzeni v Iráku

Francouzský ministr zahraničí Jean-Ives Le Drian ve středu večer odcestuje do Iráku, aby tam jednal o možnosti postavit před irácké soudy islámské radikály držené v Sýrii. Oznámil to dnes premiér Edouard Philippe.

V syrských táborech a věznicích je na 11.000 bojovníků Islámského státu, mezi nimiž je 2000 cizinců. Kvůli současné turecké ofenzívě na severu Sýrie, kde se mnohé z těchto věznic nacházejí, se šíří obavy z možnosti jejich útěků. Dosud je střeží syrští Kurdové, kteří teď ale čelí tureckým útokům a už varovali, že jim na hlídání vězňů možná nebudou stačit síly.

"Mnozí z těch, jež Kurdové zatkli v Sýrii, spáchali zločiny v Iráku, proto, bude-li to nutné, mohou být souzeni tam," míní francouzský premiér Philippe.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V zakázané zóně na severu Ruska byli zadrženi tři američtí diplomati

Ruská policie v pondělí nakrátko zadržela tři diplomaty USA, kteří cestovali ve vojenské oblasti nedaleko místa srpnové exploze ruské rakety u polárního Severodvinska. Napsala to ve středu agentura TASS s odvoláním na bezpečnostní zdroje. Při nepovedeném testu rakety tehdy zahynulo pět lidí a v oblasti se nakrátko zvýšila radioaktivita. Ambasáda USA tvrdí, že o cestě diplomatů na sever ruské úřady předem informovala.

Agentura TASS napsala, že diplomaté jsou podezřelí z pobytu na území, kam je cizincům vstup bez povolení zapovězen. K takovým územím patří i celé město Severodvinsk, kde jsou velké armádní loděnice. Podle ruského trestního zákoníku mohou být Američané pokutováni do výše 5000 rublů (1800 korun) a vyhoštěni. Podle agentury Interfax byli američtí diplomaté pro prověrce osobních dokumentů propuštěni.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Šance na dojednání brexitové dohody stále existuje, myslí si Johnson

Britský premiér Boris Johnson ve středu na jednání vlády prohlásil, že stále existuje šance na dojednání nové brexitové dohody s Evropskou unií, nicméně shody zatím nebylo dosaženo. Uvedl to Johnsonův mluvčí James Slack. Noční brexitová jednání v Bruselu uzavření dohody o vystoupení Británie z EU nepřinesla a rozhovory pokračují. Země EU nicméně původně chtěly mít již ve středu hotový dokument v ruce, aby se jím ve čtvrtek mohl zabývat unijní summit.

"Premiér seznámil vládu s vývojem brexitových rozhovorů a řekl, že je šance na zajištění dobré dohody, ještě tam ale nejsme. Určitá témata zůstávají nedořešena," citovala agentura Reuters mluvčího Jamese Slacka.

Zdroj: ČTK
Další zprávy