Málo místa a moc věcí? Zkuste neobvyklé úložné prostory

Andrea Berniová
6. 2. 2014 11:00
Kam doma naskládat všechny věci? Nechte se inspirovat i originálními tipy
S úložnými prostory v kuchyni pomůže nejen kuchyňský ostrůvek
S úložnými prostory v kuchyni pomůže nejen kuchyňský ostrůvek | Foto: Isifa/Thinkstock

Ať je byt nebo dům jakkoli prostorný, všude je potřeba ukládat oblečení, nádobí a nejrůznější předměty. Bez úložných prostor se prostě neobejdeme.

Tradiční skříně a skříňky však často nedokážou efektivně využít prostor a zabírají více místa, než by musely. Řešením můžou být vestavěné skříně, které si poradí s prostorem od podlahy až po strop a jejichž vnitřní rozložení může být libovolné.

Existují ale i zajímavější a méně obvyklé způsoby, jak v interiéru cokoli ukládat.

Skříňky mohou jezdit po kuchyni

Zásuvky, skříňky a poličky už v kuchyni nikoho nepřekvapí. Ale co takhle kontejnery a zásuvky na kolečkách? Dají se snadno přemisťovat, takže rozložení kuchyně nemusí být konečné a dá se měnit podle potřeby.

Kontejnery, tedy velké šuplíky, se pak dají využít i k k uskladnění potravin, nádobí, ale i k umístění odpadkového koše, který tak nebude narušovat vzhled kuchyně. I skříňky mohou mít kolečka.

Další možností, jak do kuchyně dostat více úložných prostor, je kuchyňský ostrůvek. Ten sice není na kolečkách, ale nabídne víc skříněk a zásuvek. Pojízdné kontejnery jsou samozřejmostí u psacích stolů, ale dají se využít třeba i v koupelně.

Ukládat věcí až ke stropu

Když není na podlaze dost místa pro nábytek, který by posloužil k ukládání oblečení a dalších věcí, hledejme potřebné místo jinde - třeba u stropu. Pokud je strop dost vysoký a dá se trochu "snížit", nastává možnost vybudování stropních podhledů.

Úložné prostory ve stropních podhledech nejsou tak snadno dostupné jako třeba skříně. Proto je lepší pod strop ukládat věci, které nepotřebujeme často (například zimní oblečení na jaře, lyže, staré fotografie, náhradní peřiny a podobně). Kromě úložných prostor zajistí stropní podhledy také lepší akustickou izolaci a je možné jimi vést třeba bodové osvětlení.

Další možností jsou úložné boxy. Existují i rozměrnější varianty s kolečky, které se dají jednoduše zasunout pod postel. Uchovávat v nich můžeme třeba méně používané oblečení, zimní obuv či deky.

 

Právě se děje

před 49 minutami

V Barmě při teroristických útocích zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí junty

V Barmě při několika teroristických útocích opozice v poslední době zemřelo 63 lidí, uvedl mluvčí barmské vojenské junty Zo Min Tchun. Armáda se chopila moci 1. února a bývalou vůdkyni Do Aun Schan Su Ťij vězní. Po celé zemi se již několik měsíců proti juntě konají protesty, při kterých zemřely stovky lidí, v poslední době přibyly také sabotáže, uvádí agentura Reuters.

"Teroristé dávají bomby na veřejná místa a lidé jsou zranění," prohlásil mluvčí Zo Min Tchun, který během tiskové konference apeloval na veřejnost, aby juntě předala informace o útočnících. Ve městě Mindat v Čjinském státě, kde ve středu a ve čtvrtek asi 150 lidí vyzbrojených po domácku vyrobenými zbraněmi zaútočilo na policejní stanici a banku, junta vyhlásila stanné právo. Vláda označila vzbouřence za "ozbrojené teroristy".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Vzedmutá Vltava zastavila provoz všech pražských přívozů

V Praze je do odvolání přerušen provoz všech sedmi vltavských přívozů. Důvodem je zvýšená hladina řeky po předchozích deštích. V pražské Chuchli dnes ráno Vltava dosahovala prvního, tedy nejnižšího stupně povodňové aktivity. Vyplývá to z údajů na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) a společnosti Ropid, která organizuje dopravu v hlavním městě a středních Čechách. V pátek vydané varování meteorologů před zvýšenou hladinou řek v jižních Čechách a částech Plzeňského a Středočeského kraje platí do dnešního poledne.

Kvůli vysoké vodě byl provoz pražských přívozů omezen už v pátek. Nejezdily tři z nich. Kvůli varování meteorologů před zvýšenou hladinou řek nechal pražský magistrát na Kampě preventivně uzavřít protipovodňová vrata na Čertovce a v pátek večer také vltavské náplavky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy