Babiš chystá v Průhonicích další restauraci, chce michelinskou hvězdu

ČTK ČTK
30. 3. 2016 10:46
Podnik by měl být otevřen od podzimu příštího roku v rekonstruovaném bývalém hotelu Magnolia. Má mít stejné ambice jako Babišova restaurace v jižní Francii. Působit by v něm měli i členové michelinského týmu francouzské Palomy včetně šéfkuchaře Nicolase Decherchiho.
Francouzská restaurace Paloma.
Francouzská restaurace Paloma. | Foto: Paloma (iHNed.cz)

Praha - Ministr financí Andrej Babiš (ANO) chystá v pražských Průhonicích otevření restaurace Paloma, která má mít stejné ambice jako jeho restaurace v jižní Francii, tedy získání michelinské hvězdy. Podnik by měl být otevřen od podzimu příštího roku v rekonstruovaném bývalém hotelu Magnolia. Informoval o tom deník E15.

Babišova francouzská restaurace, která je v Mougins u známého dějiště každoročního filmového festivalu v Cannes, získala už dvě z nejvýše tří možných hvězdiček ve známém Michelinově průvodci pro rok 2015, který hodnotí kvalitu restaurací. První hvězdičku podnik obdržel už v průvodci pro rok 2014, tedy půl roku po svém otevření.

Jsem věčně nespokojený, na personál křičím, ale hulvát nejsem, říká šéfkuchař Field Restaurantu Radek Kašpárek. Od svých kuchařů vyžaduje pokoru.
21:26
Jsem věčně nespokojený, na personál křičím, ale hulvát nejsem, říká šéfkuchař Field Restaurantu Radek Kašpárek. Od svých kuchařů vyžaduje pokoru. | Video: Martin Veselovský

Mluvčí Babišova koncernu Agrofert Karel Hanzelka deníku řekl, že podle aktuálních záměrů bude koncept gastronomie v průhonické restauraci v zásadě totožný s francouzským podnikem. Působit by v ní měli i členové michelinského týmu francouzské Palomy včetně šéfkuchaře Nicolase Decherchiho.

Vedle restaurace ve Francii má Babiš tři další v Česku, a to vedle sídla Agrofertu v Praze-Chodově, v Průhonicích v sokolovně, třetí pak i s hotelem na farmě Čapí hnízdo v Olbramovicích na Benešovsku. V kauze Čapí hnízdo Babiš v současné době čelí podezření ze zneužití evropských peněz pro tento projekt. Podezření na dotační podvod v této souvislosti vyšetřuje česká policie i Evropský úřad proti podvodům.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Rusko otestovalo start hyperzvukové střely Cirkon poprvé z vojenského plavidla

Rusko úspěšně vyzkoušelo nejnovější hyperzvukovou střelu Cirkon (Zirkon), která byla poprvé odpálena z vojenského plavidla. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na nejmenované vojenské zdroje. Test se odehrál už v minulém měsíci.

Raketa Cirkon dosahuje podle starších výroků prezidenta Vladimira Putina devítinásobku rychlosti zvuku a při doletu až 1000 kilometrů může zasahovat námořní i pozemní cíle.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Lídrem STAN pro podzimní krajské volby bude v Plzeňském kraji regionální předseda hnutí a současný hejtmanův náměstek pro dopravu Pavel Čížek

O tom, že Čížek povede kandidátku, hovořilo hnutí už loni, ve čtvrtek pozici stvrdil jeho regionální sněm. Řekl to pro ČTK krajský manažer Václav Cinádr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy