Demonstrace o víkendu prověří systém parkování v Praze. Připomeňte si, jak funguje

Vladislav Jasan
Aktualizováno 22. 6. 2019 11:37
Organizátoři protivládních demonstrací ze spolku Milion chvilek očekávají, že v neděli 23. června dorazí na Letnou na 300 tisíc lidí. Jak to ovlivní dopravu? A parkování? Odstavit auto v Praze není jen tak, systém barevných zón doplňují P+R parkoviště, využít lze i podzemní garáže obchodních domů a další. Připomínáme informace k jednotlivým typům parkování v hlavním městě.
Foto: Jakub Plíhal

Způsobí demonstrace dopravní komplikace?

Dá se očekávat, že minimálně vzroste obsazenost parkovacích míst na ulicích a placených parkovišť v okolí - tedy u stadionu Sparty a směrem k Výstavišti. Nebude také možné odstavit auto na asfaltové ploše přímo na Letné naproti fotbalovému stadionu - na místě budou televizní štáby a další zázemí.

Podzemní garážový komplex Letná vybudovaný společně s tunely Blanka provozovatel v neděli zavírat nehodlá, ale pokud v něm nemáte dlouhodobě pronajaté parkovací místo a chtěli jste ho využít pro odstavení auta při cestě do hlavního města, obsluha radí, abyste přijeli hned ráno. Odpoledne volná místa garantovat nedokáže, celková kapacita je přitom 800 stání. Sami organizátoři akce doporučují parkování na okraji hlavního města. A to jak těm, kteří dorazí osobními auty, tak těm, kteří nasednou do speciálně vypravovaných autobusů.

Na demonstraci se chystají desítky policistů, dopravní uzavírky ale pražská policie podle tiskového mluvčího Tomáše Hulana neplánuje. "Podobná opatření nicméně nemůžeme vyloučit. Pokud to bude nezbytně nutné, přistoupíme k dílčímu nebo úplnému omezení dopravy a jejímu odklonu na přilehlé komunikace," uvedl na dotaz Aktuálně.cz. Takové omezení by se mohlo dotknout především ulice Milady Horákové, tu by mohli blokovat i lidé přicházející na Letenskou pláň. Hulan proto nejen účastníkům demonstrací doporučuje dopravit se na Letnou hromadnou dopravou.

S parkováním to ostatně v Praze není snadné nikdy, demonstrace celou situaci jen zhorší. Na následujících snímcích připomínáme základní pravidla odstavování vozidla v Praze.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Německá prokuratura obvinila cášského biskupa ze zpronevěry

Německá prokuratura obvinila světícího biskupa v Cáchách Johannese Bündgense ze zpronevěry. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle vyšetřovatelů hodnostář zneužil plné moci 78leté ženy trpící demencí a nechal si na svůj soukromý účet z jejího jmění převést celkem 128 000 eur (3,2 milionu korun). Bündgens oznámil, že po dobu svého stíhání nebude dál zastávat svůj úřad.

Podle obvinění biskup peníze získané od seniorky použil na nákup nemovitosti a slíbil jí, že v jeho domě bude mít doživotní právo užívat byt. Do katastru však nebylo věcné břemeno zaneseno.

Cášský biskup a Bündgensův nadřízený Helmut Dieser řekl, že je vyšetřováním šokován a chce, aby se celá záležitost pečlivě prověřila. Bündgens oznámil, že celou částku už ženě vrátil.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Sedlákova střelecká série v KHL skončila

Gólová série Lukáše Sedláka v Kontinentální hokejové lize po třech zápasech skončila. Mezi střelce se v dnešním duelu v Nižněkamsku zapsal jiný český útočník Čeljabinsku Tomáš Hyka, ale jen mírnil porážku 4:6.

Sedlák skóroval v minulých třech zápasech a vylepšil svou bilanci v sezoně na 11 branek, dnes společně s Hykou asistovali ve 28. minutě u gólu Andrewa Calofa na 2:2 v přesilovce. Hyka se poosmé v ročníku zapsal mezi střelce v čase 59:50 při power play a snížením na 4:5 vykřesal jiskřičku naděje, kterou ale uhasil krátce po buly střelou do prázdné branky Denis Kazionov.

Čeljabinsk po třetí porážce ze čtyř zápasů zůstal na dně Východní konference a spolu s Dinamem Minsk i celé soutěže.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Demonstrace proti Babišovi bude v úterý na Václavském náměstí v Praze, pak přijdou akce v regionech

Spolek Milion chvilek uvedl, že kvůli velkému zájmu musel přesunout úterní demonstraci v Praze z Karlova na Václavské náměstí. Hlavním požadavkem zůstává demise premiéra Andreje Babiše (ANO). Po pražské demonstraci, která se symbolicky uskuteční na Den lidských práv a začne v 18:00, budou následovat 16. a 19. prosince další protesty mimo hlavní město.

Původně chtěli aktivisté oznámit další protesty až v lednu, poslední vývoj kolem auditní zprávy Evropské komise týkající se premiéra a obnovení jeho trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo je ale přiměl svolat je ještě do konce roku. "Jeho problémy poškozují celou republiku. Trestně stíhaný člověk s obrovským střetem zájmů nemá v čele vlády co dělat," tvrdí Milion chvilek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy