Tatry hvězdou v Paříži. Pořadatel Rétromobile sám jednu také vlastní

Eva Srpová Vladimír Cettl, Eva Srpová
30. 12. 2020 11:44
Na letošní Rétromobile se uskutečnila výstava automobilů značky Tatra, která zmapovala historii od jejích počátků až po poslední model osobního vozu. Ve videu se organizátoři za celou akcí ohlédli.
Tatra v Paříži | Video: Vladimír Cettl

Rétromobile je významnou veteránskou akcí, která se koná v Paříži, a každoročně sem zavítá přes sto tisíc návštěvníků. Letos se na Rétromobile ukázalo více než tisíc aut a fanoušky Tater mohlo potěšit, že se zde poprvé představila ucelená vývojová řada této kopřivnické značky. Více jsme psali zde.

"Myšlenka velké výstavy tatrovek na pařížské Rétromobile se rodila několik dlouhých let. Na celé iniciativě je velmi potěšující, že vzešla od francouzských sběratelů a fanoušků, kteří se rozhodli tamní veřejnosti představit bohatou historii značky Tatra, ale třeba i příběh cestovatelů Hanzelky a Zikmunda, kteří s Tatrou 87 za politicky složitých časů projeli svět a vytvořili legendu o unikátním voze se vzduchem chlazeným motorem," říká fotograf a jeden z organizátorů akce Vladimír Cettl.

"Když se rozjely reálné přípravy výstavy na všech úrovních, bylo především jasné, že půjde logisticky o velmi náročnou akci. Asi polovina vozů ve výstavě patřila francouzských sběratelům, ale mnoho unikátních vozů bylo potřeba do Paříže dovézt z Čech. Nakládka a vykládka vzácných vozů do speciálních kamionů je náročný proces, ale také veliká show," dodává Vladimír Cettl, který se na realizaci výstavy tatrovek v Paříži také podílel.

Podívejte se na video, které se ohlíží za celou akcí. Hudbu hraje český harmonikář Petr Lüftner, závěrečnou řeč vede Thierry Farges, hlavní programový manažer Rétromobile a také hlavní iniciátor výstavy tatrovek. Sám také jednu Tatru vlastní.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 36 minutami

Dálnice D1 byla na Žďársku uzavřená kvůli hromadné nehodě

Po ranní hromadné nehodě devíti vozidel na D1 na 144. kilometru jedálnice opět plně průjezdná. Dálnice by zcela uzavřena přibližně dvě hodiny. Pět lidí při havárii utrpělo lehčí zranění. Informovala o tom policejní mluvčí z Vysočiny Jana Kroutilová a mluvčí záchranné služby Petr Janáček.

Kroutilová dodala, že nehoda se stala kolem 08:30. Dálnice byla ve směru na Prahu zcela uzavřena do 10:30, následně byl průjezdný jeden pruh a před 11:00 je provoz opět plně obnoven. "U řidičů, kteří v místu přijíždějí, je ale nutné, aby počítali s rozjíždějící se kolonou vozidel a svoji jízdu této situaci přizpůsobili," uvedla Kroutilová.

Policisté vyšetřují příčinu havárie. "Na místo události byly vyslány pozemní posádky z Třebíče a Velké Bíteše a vrtulník letecké záchranné služby z Jihlavy. V péči našich zdravotníků skončilo celkem pět osob se zraněním lehčího charakteru. Jednoho pacienta jsme vrtulníkem transportovali do nemocnice v Jihlavě a čtyři osoby byly pozemní cestou převezeny na urgentní příjem nemocnice Třebíč," uvedl mluvčí záchranné služby na Vysočině Petr Janáček.

Zdroj: ČTK
Další zprávy