Zloději v plzeňském pivovaru. Tři lidé si měli postupně odnést 5500 litrů piva

ČTK ČTK
17. 7. 2019 17:07
Plzeňští kriminalisté obvinili ženu a dva muže z krádeže piva za téměř 600 tisíc korun. Jsou podezřelí z toho, že postupně ukradli ze skladovací prostor 114 padesátilitrových a třicetilitrových sudů s celkem 5500 litry piva. Hrozí jim až osmileté vězení.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jan Langer

Zdeněk Kovář z Plzeňského Prazdroje potvrdil, že zloději odcizili pivo ze skladů pivovaru. V krádeži figurovali agenturní zaměstnanci a zaměstnanci třetích stran. Podle dostupných informací v ní nebyli zapojeni přímo zaměstnanci pivovaru, doplnil Kovář. Bližší informace s ohledem na policejní vyšetřování nesdělil.

Zloději podle policie pivo kradli od loňského prosince. Devětapadesátiletá žena, která byla zaměstnaná jako skladnice, podle kriminalistů minimálně v devatenácti případech připravila k naložení sudy s pivem.

"Do přistaveného nákladního vozu, jehož posádku tvořil řidič a závozník, byly tyto sudy naloženy nad rámec provedených objednávek a vystavených nákladových listů. Spolu s ostatním zbožím byly následně vyvezeny z areálu společnosti, aniž by tyto byly jakkoli uhrazeny," dodala policejní mluvčí Veronika Hokrová.

 

Právě se děje

Další zprávy