reklama
 
 

Výstraha skončila, silnice jsou s opatrností sjízdné

Aktualizováno 6. 1. 2015 14:09
reklama
Situaci na českých silnicích jsme sledovali v online zpravodajství.

Výstraha skončila, silnice jsou s opatrností sjízdné

reklama
13:59
Auto

Silnice ve středních Čechách jsou sjízdné, řidiči by ale měli být opatrní. Cestáři doporučují obezřetnost i při jízdě po hlavních tazích včetně dálnic a rychlostních silnic. Ojediněle může znepříjemňovat jízdu také mlha nebo silný vítr, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic.

9:54
 

V Královéhradeckém kraji by dnes mělo být polojasno až skoro jasno, někde se může objevit nízká oblačnost nebo mrznoucí mlhy. Teploty by se měly pohybovat kokem nuly, na horách kolem minus čtyř stupňů.

9:31
Sníh

Horská služba v Jeseníkách vyhlásila třetí stupeň lavinového nebezpečí z pětibodové škály. Hrozbu pádu lavin zvýšil čerstvý sníh, který napadl na ledovou vrstvu. Za poslední dva dny podle horských záchranářů přibylo v Jeseníkách čtvrt metru sněhu. Třetí stupeň znamená značné nebezpečí, v horách však hrozí pouze v lavinových katastrech.

8:55

Uzavřená silnice II/319 Javornice–Pěčín na Královéhradecku, kterou blokoval uvízlý kamion z Polska, je od 8 hodin ráno opět v provozu.

8:14
Auto

Na silnicích Olomouckého kraje leží na některých úsecích zbytky sněhu nebo sněhové kaše. Počítat s ním musejí řidiči především na vedlejších cestách a ve vyšších polohách regionu. Správci cest přesto nabádají řidiče ke zvýšené opatrnosti. Je nutná především na Šumpersku a Jesenicku, vyplývá z informací Ředitelství silnic a dálnic.

8:10
Auto

Náledí v Moravskoslezském kraji problémy nepůsobilo. Silnice jsou dostatečně prosolené. Všechny komunikace jsou sjízdné, místy se mohou objevit zbytky rozbředlého sněhu. 

8:09

Stále uzavřena je pro kamiony silnice I/56 mezi Ostravicí a obcí Bílou na Frýdecko-Místecku, která vede na česko-slovenskou hranici. Silničáři ji uzavřeli na žádost policie v pondělí odpoledne. Nákladním autům hrozilo, že by v beskydských kopcích uvízla.

7:50
Kolona

Během noci se na dálnici D1 kvůli hustému sněžení a špatné sjízdnosti postupně vytvořila dlouhá kolona sahající přibližně od 98. do 127. kilometru ve směru na Prahu. "Řidiči pak v autech spali, museli jsme je obcházet a budit, kolona se rozjela až ráno před 05:00," uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

7:46
Auto

Na mnoha úsecích silnic v Pardubickém kraji stále leží sníh. Na hlavních tazích je většinou po solení rozbředlý, na menších komunikacích často uježděný. Na Svitavsku a v oblasti Vysokého Mýta se tvoří sněhové jazyky, informovala Správa a údržba silnic Pardubického kraje.

Opatrní by měli být řidiči zvláště v okolí Holic, kde se vyskytuje náledí. Na Orlickoústecku, Pardubicku a Vysokomýtsku silničáři varují před namrzajícími vozovkami.

7:41

"Byly snahy otevřít hraniční přechod už někdy kolem jedné v noci, podařilo se to ale až někdy kolem šesté ráno," řekl ČTK krajský dispečer zimní údržby v Libereckém kraji Pavel Pospíšil.

Výrazně se zlepšila situace i v dalších částech Libereckého kraje. "Pomohlo, že před půlnocí přestalo sněžit a přestal foukat silný vítr," konstatoval dispečer. I nadále však doporučuje motoristům jezdit se zvýšenou opatrností. "Do hor by neměli jezdit bez zimní výbavy," upozornil.

Sníh, sněhová kalamita, ilustrační foto
7:40

Hraniční přechod do Polska v Harrachově na Semilsku je pro kamiony opět průjezdný. Zhruba 15kilometrový úsek silnice 10 od Desné v Jizerských horách byl pro nákladní dopravu uzavřený od pondělního rána kvůli sněhu a ledovce.

Zadlužený Harrachov Foto: Jan Langer
7:35
Auto

Zvýšená opatrnost je nutná při průjezdu výše položenými místy Blanenska, Brněnska a Hodonínska, kde na cestách druhých a třetích tříd leží místy uježděná či rozbředlá vrstva sněhu. Všechny hlavní silniční tahy v regionu jsou ale bez problémů sjízdné a provoz je plynulý.

Meteorologové upozorňují, že se situace může změnit, protože předpovídají sněžení. Dnes nad ránem se teploty v regionu pohybovaly těsně pod nulou.

Největší potíže mohou podle silničářů vznikat při průjezdu přes Bílé Karpaty na Hodonínsku a v Moravském krasu.

7:30
Auto

Silnice ve středních Čechách jsou ráno sjízdné, řidiči by ale měli být opatrní. Cestáři doporučují obezřetnost i při jízdě po hlavních tazích včetně rychlostních silnic. Naopak dálnice v regionu jsou podle silničářů sjízdné bez omezení.

7:20
Auto

Silnice na Vysočině jsou podle silničářů s opatrností sjízdné. Hlavní silnice jsou mokré po chemickém ošetření, na vedlejších leží ujetá vrstva sněhu krytá posypem.

Řadu dopravních problémů hlavně na Jihlavsku a Třebíčsku se silničářům díky tomu, že přestalo sněžit a ustal vítr, během noci podařilo odstranit a vozovky zprůjezdnit. Trvají potíže na silnici I/23 u Markvartic na Třebíčsku, kde je v kopci odstaveno několik kamionů. Místo je ale s opatrností průjezdné.

Na Vysočině je zataženo, beze srážek, teploty se pohybují od nuly do minus tří stupňů.

7:19

Provoz na dálnici D1 v úterý ráno komplikuje nehoda dvou kamionů na 104,5 kilometru u Větrného Jeníkova ve směru na Brno. Místo je průjezdné jedním jízdním pruhem.

Nehoda se stala před 05:00, jeden z kamionů skončil mimo vozovku. "Krátce po 06:00 byla dálnice kvůli zahájení vyprošťování vozidel uzavřena, o půl hodiny později byla uvolněna krajnice. Provoz se však bude podle potřeby ještě uzavírat," uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Objížďky D1 - Velká Bíteš a Jihlava Foto: Radek Pecák
7:11
Auto

Řidiči v Plzeňském kraji by neměli mít problémy na silnicích, neklouže to a už nejsou ani sněhové jazyky. Situace se uklidnila po půlnoci z pondělí na úterý, kdy přestal foukat vítr, jenž zejména ve vyšších polohách kvůli zavátí komunikací komplikoval jízdu. Všechny silnice v regionu jsou sjízdné.

7:10

Nehoda autobusu a osobního auta komplikuje provoz v Košťanech na Teplicku. Havárie se obešla bez zranění. Policie odhaduje vyšetřování a odklízení následků do 8:00.

7:06
Auto

Silnice v Ústeckém kraji jsou se zvýšenou opatrností sjízdné, v horských úsecích se místy tvoří sněhové jazyky. Teploty v kraji se pohybují od minus tří do plus dvou stupňů Celsia.

Většina silnic je po chemickém ošetření sjízdná se zvýšenou opatrností. V horských úsecích se místy tvoří sněhové jazyky. Na silnicích nižších tříd v Krušných horách leží zbytky rozbředlého sněhu.

7:05
Auto

Na řadě silnic nižších tříd v Královéhradeckém kraji leží vrstva ujetého sněhu. Pozor si řidiči musejí dát hlavně v Krkonoších a v Orlických horách.

Na některých silnicích na Jičínsku a Rychnovsku může hrozit námraza. Chemicky ošetřované hlavní silnice v kraji byly dnes ráno většinou mokré. Teploty dnes ráno v regionu klesly až k minus deseti stupňům Celsia.

V kraji by se dnes teploty měly pohybovat kokem nuly, na horách kolem minus dvou stupňů.

Sníh, sněhová kalamita, ilustrační foto
7:03

Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí až do úterních 9:00.

autoři: Domácí, ČTK | 6. 1. 2015 7:00

Související

    Pokračujte dál

    Hlavní zprávy

    reklama
    reklama