Zeman se dohodl s Dvořákem. ČT odvysílá přenos z 28. října

ČTK ČTK
19. 8. 2015 19:00
Hrad a ČT se dostaly do sporu poté, co během loňského přenosu došlo k desetiminutovému výpadku. Generální ředitel ČT Petr Dvořák avizoval, že letos televize připraví jiné technické řešení.
Prezident Miloš Zeman pronáší projev k 28. říjnu.
Prezident Miloš Zeman pronáší projev k 28. říjnu. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Česká televize zajistí přenos projevu prezidenta Miloše Zemana ve státní svátek 28. října. Po schůzce s hlavou státu to ve středu řekl generální ředitel ČT Petr Dvořák. K dalším tématům jejich setkání patřil například přenos vánočního poselství nebo způsob prezentace prezidenta ve vysílání České televize.

"Domluvili jsme se na tom, že 28. října připravíme nové technické řešení, trochu jiné, než jsme měli v uplynulých letech, aby se nám nestala situace z loňského roku, kdy došlo k elektrickému výpadku," řekl Dvořák.

"Státní svátek prezidentská kancelář i Česká televize považují za významnou událost, a proto jí chceme dát náležitou péči," dodal.

Loni došlo k desetiminutovému výpadku

Hrad a ČT se loni kvůli přenosu slavnostního večera dostaly do sporu, poté co ve vysílání nastal desetiminutový výpadek. Podle ČT jej způsobil vypadlý jistič v rozvodně Pražského hradu, podle Správy Hradu však jistič vypadl patrně kvůli přetížení způsobenému na straně ČT.

Veřejnoprávní televize proto již od června požadovala po hradní kanceláři odpověď, zda má připravovat také letošní sváteční přenos. Šéf České televize na zasedání Rady ČT v minulém týdnu uvedl, že z Hradu konkrétní odpověď nedostali, a proto se obrátil přímo na prezidenta.

Vztah hlavy státu s Českou televizí v poslední době poznamenalo několik sporů. Jiskření letos nastalo například v souvislosti s neodvysíláním briefingů prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka. Zeman tehdy uvedl, že šlo o dětinskou pomstu za jeho dřívější výrok o tom, že ČT neplní veřejnoprávní funkci. Vzrušená debata se letos vedla také o televizních poplatcích.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Policie obvinila tři lidi z obecného ohrožení kvůli loňskému úniku fenolu v Děčíně se dvěma oběťmi. Všichni obvinění jsou z firmy, kde látka unikla.

Další zprávy