Začíná festival Prague Pride, vedení Prahy vyvěsilo na radnici duhovou vlajku

ČTK ČTK
5. 8. 2019 11:26
Vedení Prahy podpořilo festival Prague Pride vyvěšením duhové vlajky na budovu Nové radnice. Primátor Zdeněk Hřib (piráti) zároveň na tiskové konferenci kritizoval, že v Česku nemohou stejnopohlavní páry uzavírat sňatky. "Je potřeba se zasadit o to, aby všichni měli stejná práva a příležitosti a nebyli diskriminováni pro svou sexuální orientaci," uvedl Hřib. Festival k přiblížení života leseb, gayů, bisexuálů a transexuálů (LGBT) se v hlavním městě koná letos podeváté. Začíná v pondělí v podvečer koncertem na Střeleckém ostrově, zakončí ho v sobotu karnevalový pochod. Na jeho počet bude o víkendu duhově nasvícena petřínská rozhledna.
Vedení pražského magistrátu podpořilo festival Prague Pride vyvěšením duhové vlajky na budovu Nové radnice.
Vedení pražského magistrátu podpořilo festival Prague Pride vyvěšením duhové vlajky na budovu Nové radnice. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy