Za vraždu nejlepšího kamaráda dostal 19 let vězení

ČTK ČTK
12. 2. 2014 13:11
Odsouzený kamaráda opakovaně udeřil klackem do hlavy a poté ho nechal utonout v rybníku.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Reuters

Hradec Králové - Hradecký krajský soud poslal na 19 let do vězení jednadvacetiletého Vojtěcha Dleska.

Podle obžaloby loni v červenci u rybníka na Havlíčkobrodsku zavraždil svého stejně starého kamaráda. O rozsudku, který dosud není pravomocný, informovala Iva Matušková z hradeckého krajského soudu.

Dlesk podle obžaloby kamaráda opakovaně napadl údery klackem do hlavy. "Způsobil mu rozsáhlá poranění obličeje. Poškozený musel vnímat trýznivou bolest a reálné ohrožení usmrcením," stojí v obžalobě.

Poté, co napadený ztratil vědomí, ukradl mu Dlesk peníze, telefon a klíče od bytu. Následně ještě žijícího mladíka zatáhl do rybníka, kde ho nechal ležet a napadený utonul. Obžalovaný později odešel do bytu své oběti, najedl se tam a z dětského pokoje sestry ukradl pokladničku, v níž byly necelé dva tisíce korun.

Obžalovaný, který nepracoval a byl bez peněz, u soudu při zahájení hlavního líčení uvedl, že se s poškozeným znal od dětství. Vypověděl také, že v den vraždy si dali pár piv a šli k rybníku, kde kamaráda napadl.

"Chtěl jsem mít chvíli pro sebe, měl jsem toho moc. Nevím proč, vzal jsem klacek a tloukl jsem ho," uvedl. Do vody ho údajně odtáhl proto, aby se probral. Následně zpanikařil a utekl. "Byl to strašně hodný kluk. Budu toho litovat do konce života," řekl před soudem Dlesk.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy