Výstava o Marilyn i přes krádež bude, rozhodl pořadatel

ČTK ČTK
23. 5. 2013 13:35
V úterý se ztratila část vybavení včetně fotek, podle pořadatelů je ale lze nahradit
Foto: ČTK/AP

Praha - Výstava o Marilyn Monroeové, provázená ztrátou části vybavení, se na Pražském hradě uskuteční v původním termínu.

Pro veřejnost se tedy otevře 30. května v 10:00, řekl David Šebek, mluvčí Správy Pražského hradu, která je jedním z pořadatelů výstavy.

Dalšími jsou Muzeum Salvatore Ferragamo a společnost Armentano.

"Italští autoři a architekti výstavy Marilyn zkonstatovali, že ztracený fundus expozice lze nahradit, a byla přijata nezbytná opatření k jeho včasné náhradě," uvedl Hrad.

V úterý se během transportu z Itálie do České republiky ztratila část vybavení výstavy - vitríny, podstavce, figuríny, ale také část originálních fotografií.

Výstava má nabídnout především kolekci unikátních kostýmů a bot z filmů i z osobního života herečky, sestavenou ze soukromých sbírek z celého světa.

Ty ale jsou v Praze již delší dobu, vezla je forma specializovaná na převoz umění, který se děje za zvláštních podmínek a s odborným doprovodem.

Figuríny na míru

Pořadatelé v současné době domlouvají dodání i výrobu věcí, které by nahradily ty ztracené. Složité jsou třeba figuríny na desítky šatů, které byly speciálně vyrobené podle hereččiných mír.

Byla drobná, dnešní figuríny jsou mnohem vyšší. Některé části fundusu ale bude pravděpodobně možné zapůjčit.

Policie nechce případ komentovat, podle pořadatelů výstavy ale mohla být krádež obsahu kamionu součástí organizované akce.

Kamion s věcmi na výstavu měl označení Salvatore Ferragamo, muzeum této módní značky je pořadatelem putovní výstavy.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Křetínský popřel spekulace, že chce s Mediasetem převzít mediální společnost ProSieben

Český podnikatel a miliardář Daniel Křetínský odmítl spekulace, že chce s italskou mediální skupinou Mediaset ovládnout německou společnost ProSiebenSat.1 Media, ve které vlastní desetiprocentní podíl. Uvedl to v rozhovoru s agenturou Reuters. Majitel jedné z největších energetických skupin v Evropě diverzifikuje aktivity a vyhledává zajímavé investice v maloobchodu, v médiích a dalších oborech, hlavním zájmem však pro něj zůstává energetika, řekl Reuters.

"Nejednáme ve shodě s Mediasetem," uvedl Křetínský. Dodal ale, že očekává, že epidemie covid-19 nějakým způsobem ovlivní jeho retailové a mediální investice.

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Žalobce podal odvolání v případu bývalého imáma Shehadeha

Státní zástupce se odvolal proti rozhodnutí pražského městského soudu, který v únoru poslal bývalého pražského imáma Samera Shehadeha na deset let do vězení za účast na teroristické skupině a financování terorismu. Trestní senát uložil také jedenáctiletý trest Sámerovu bratrovi Omarovi a šestiletý trest jeho švagrové Fátimě Hudkové. Shehadeh a obhájci zbylých obžalovaných se odvolali na místě.

"Odvolání poslali všichni tři obžalovaní i státní zástupce," uvedla mluvčí soudu Markéta Puci. Před soudem se zpovídal ve věci jen někdejší imám, Omar Shehadeh a Hudková jsou stíháni jako uprchlí. Policie po nich stále pátrá. Státní zástupce Marek Bodlák už dříve uvedl, že o nich měl poslední informace v říjnu 2017. Shehadeh v minulosti prohlásil, že se s nimi naposledy zkontaktoval v polovině roku 2018.

Zdroj: ČTK
Další zprávy