Jeviště, ateliér nebo terén vystřídal pokoj. Výpovědi vysokoškoláků v době covidu

Zuzana Hronová Zuzana Hronová
4. 4. 2021 17:11
Studují praktické obory, jejichž základem je terén, laboratoř, jeviště, ateliér či filmový plac. Jenže pandemie, lockdown a zavření škol jim převrátily život naruby. Zvláště těm, kteří končí umělecké obory, přinesla současná situace i existenční problémy. Aktuálně.cz přináší osobní výpovědi vysokoškoláků.
Herečka Martina Jindrová, DAMU
Herečka Martina Jindrová, DAMU | Foto: Markéta Šedivá

Měli jsme zkoušet a hrát absolventská představení

"Jsme v posledním ročníku a máme dělat absolventská představení. V době, kdy jsme mohli chodit do školy, jsme nazkoušeli, co se dalo. Ale on-line jsme už nic nepřipravovali, to se týká spíše nižších ročníků, které mají čtené zkoušky u počítače. My bychom potřebovali spíše dodělat a začít reprízovat naše inscenace na jevišti divadla Disk. Máme už opravdu dlouhou pauzu a čekáme, kdy nás zase otevřou. Vůbec netušíme, zda nás do prázdnin do divadla Disk pustí. V létě zde proběhne plánovaná rekonstrukce a na podzim tady už bude zkoušet ročník, co je teď pod námi, svá absolventská představení. Ostatně s prvním už tu měl začít nyní," vypráví Martina Jindrová, studentka čtvrtého ročníku herectví na katedře činoherního divadla na pražské DAMU.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy