Ďuričko se dohodl s partnerkou Kočky na odškodném za vraždu, vyplatí jí 700 tisíc korun

ČTK ČTK
Aktualizováno 5. 1. 2016 16:48
Známý podnikatel a vrah kolotočáře Václava Kočky mladšího, Bohumír Ďuričko, družce zastřeleného podnikatele vyplatí 700 tisíc korun. Kočkova partnerka původně v žalobě požadovala pro sebe a své dva syny celkem deset milionů korun, její právník ale nakonec přistoupil na dohodu s Ďuričkem. Ten v roce 2008 Kočku legálně drženou zbraní třemi ranami zastřelil v pražské restauraci Monarch po křtu a autogramiádě knihy tehdejšího předsedy ČSSD Jiřího Paroubka.
Bohumír Ďuričko
Bohumír Ďuričko | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Vrah Bohumír Ďuričko u pražského vrchního soudu uzavřel smír s družkou zavražděného Václava Kočky mladšího. Vyplatí jí 550 tisíc korun za zásah do práva na rodinný život, dalších 150 tisíc dá za náklady soudního řízení. Kočkova partnerka původně v žalobě požadovala pro sebe a své dva syny celkem deset milionů korun, její právník ale nakonec přistoupil na dohodu s Ďuričkem.

Odsouzeného Ďurička k soudu doprovodila pětičlenná eskorta těžkooděnců z Vězeňské služby, Kočkova bývalá přítelkyně Markéta Palečková na jednání nepřišla. Žena se žalobou na ochranu osobnosti domáhala tří milionů pro sebe, pěti milionů pro syna, kterého má s Kočkou, a dvou milionů pro svého syna z předchozího vztahu.

Argumentovala tím, že všichni sdíleli společnou domácnost. Pražský městský soud žalobcům v roce 2013 přiznal pouze zlomek požadovaných částek - družce 250 tisíc a Kočkovu synovi 300 tisíc korun.

Bývalá přítelkyně se proti rozhodnutí částečně odvolala, odvolání k vrchnímu soudu podal i Ďuričko, kterému se nelíbilo vyčíslení nákladů řízení ve výši několika set tisíc korun.

Protesty vezmeme zpět

Právníci obou stran se při veřejném zasedání shodli na tom, že své protesty vezmou zpět, když Ďuričko uhradí celkem 700 tisíc korun. Soud Ďuričkovi částečně odblokuje účet, aby z něj hoteliér mohl peníze zaplatit.

Právník Palečkové Petr Kočí řekl, že soud nejprve musí oběma stranám zaslat písemné vyhotovení smíru. Od jeho právní moci bude mít poté Ďuričko tři dny na zaplacení. Pokud by peníze neposlal, bude je Palečková vymáhat exekučně.

Ďuričko Kočku zastřelil v roce 2008 v pražské restauraci Monarch po křtu a autogramiádě knihy tehdejšího předsedy ČSSD Jiřího Paroubka. Trestní soudy Ďuričkovi uložily 12,5 roku vězení a také povinnost vyplatit Kočkově družce i každému z jejích dvou dětí 240 tisíc korun.

Pražský městský soud v minulosti poukázal na to, že soužití Palečkové s později zavražděným Kočkou bylo netypické. Muž totiž souběžně vedl domácnosti dvě - jednu s družkou, jednu s manželkou. Ve společnosti se navíc objevoval i s dalšími ženami a s manželkou se rozvedl teprve den před vraždou.

Proti smíru není možné podat dovolání, lze jej napadnout pouze žalobou na jeho zrušení, a to do dvou let.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Stržená trolej přerušila provoz tramvají v Holešovicích

Porucha trakčního vedení přerušila v Praze kolem 21:30 provoz tramvají mezi zastávkami Výstaviště a Nádraží Holešovice. Provoz je ale omezen téměř v celých Holešovicích. Podle webu dopravního podniku by provoz pěti tramvajových linek mohl být v postiženém úseku obnoven zhruba hodinu po půlnoci.

Poruchu na troleji způsobil podle dopravního podniku nadměrný náklad. "Náhradní doprava není zavedena z důvodu neprůjezdnosti úseku," uvedl dopravce. Zároveň vyzval cestující, aby využili linku metra C do stanice Vltavská.

Tramvaje linek 1, 6, 17, 25 a 36 jezdí odklonem. Linky 1, 6 a 25 jsou odkloněny přes Těšnov a Invalidovnu, linka 17 přes Karlín a dále na Palmovku a Vychovatelnu. Linka 36 jezdí přes Florenc, Invalidovnu, Palmovku a Vychovatelnu.

před 6 hodinami

Dubovská se poprvé v sezoně nevešla do dvacítky

Lyžařka Martina Dubovská obsadila ve slalomu v americkém Killingtonu dvaadvacátou příčku a poprvé v této sezoně Světového poháru se nevešla do první dvacítky. První výhru ve slalomu v elitním seriálu mohla oslavit Švýcarka Wendy Holdenerová, která byla před dnešním závodem už třicetkrát na stupních vítězů, ale nikdy nezvítězila. Tentokrát se podělila o první příčku se Švédkou Annou Swennovou Larssonovou, pro niž to byla rovněž vítězná slalomová premiéra.

Zdroj: ČTK
Další zprávy