reklama
 
 

Vědci proti Zemanovi: Neandertálci neřvali a netvořili dav

29. 12. 2014 14:43
Hrdličkovo muzeum v Praze na svém facebookovém profilu upozornilo na malou nepřesnost v prezidentově vánočním poselství.

Praha - K vánočnímu poselství prezidenta Miloše Zemana se již vyjádřili téměř všichni - hodnotili ho politici, mediální odborníci i média. S poněkud originálním pohledem ale nyní přišlo Hrdličkovo muzeum v Praze. Na svém facebookovém profilu upozornilo na malou nepřesnost v prezidentově tvrzení o řvoucích neandertálcích.

"Nikdy nebudu ustupovat řvoucímu davu. Naposledy se řevem dorozumívali neandertálci, ale to je poměrně dávno," vysvětloval Zeman.

Vysvětlete zdroj

"Neandertálci se nedorozumívali řevem, jak se domnívá pan prezident. Dle morfologických i genetických charakteristik používali řeč stejně jako náš druh, tedy Homo sapiens," vysvětluje muzeum a v nadsázce upozorňuje na to, že zvažuje zaslat do prezidentské kanceláře dopis s dotazem, odkud Zeman své poznatky čerpal.

"Co se navíc onoho řvoucího davu týče, před kterým nehodlá dotyčný prezident ustupovat - populace neandertálců byla podle všeho tak malá (tisíce, maximálně desítky tisíc jedinců) a její hustota tak nízká, že by nikdy takový dav nebyli schopni vytvořit," pokračují zaměstnanci muzea.

Podle nich tak může být "zrnko pravdy" pouze v tom, že na shromáždění na Albertově, na které Zeman svým výrokem narážel, skutečně nějací byli – v genomu dnešních Evropanů lze najít nejméně čtyři procenta DNA neandertálců. "Platí to však nejen pro demonstrující, ale také pro pana prezidenta samotného," dodává muzeum.

Prezident ve svém vánočním projevu hovořil o úspěších současné vlády, ale také o služebním zákonu, o svých kriticích nebo Pussy RiotZa svůj hlavní úkol považuje Zeman alespoň částečně pomoci ke snížení nezaměstnanosti.

autor: Domácí | 29. 12. 2014 14:43

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama