V rozvodněném Valašském Meziříčí na mostě plavou ryby

V rozvodněném Valašském Meziříčí na mostě plavou ryby
Včera v osm večer vyhlásili ve Valašském Meziříčí druhý povodňový stupeň, aby ho za půl hodiny zvýšili na třetí.
"Jak to jde?" ptá se prodavačka z obchodu s textilem Pavla Suchánka, který ze sklepa domu čerpá vodu. "Pomalu, ale jde," odpovídá. "Vodu čerpám od devíti ráno a klesá tak o 30 čísel za hodinu. Nemohl jsem nikde sehnat čerpadlo, jinak bych jel minimálně od včerejší noci. Ale stejně nevím, jestli by to mělo smysl," svěřil se.
"Teď už voda oproti včerejšku opadla tak o metr. Tehdy už to všude přetékalo," vzpomíná tento ochotný průvodce městem na dvou rozvodněných Bečvách - "vsetínské" a "rožnovské". Zatímco nahoře nad městem se začíná přelévat nádrž Bystřička na přítoku vsetínské Bečvy, ukazuje na rysku, kam dosahovala voda při povodních v roce 1997. "Pokud by pršelo do noci, mohou být ohroženy i obce pod přehradou, řekl ČTK dispečer Povodí Moravy Radomír Prudek.
Když se neznámý průvodce objeví o půl hodiny později na valašskomeziříčském mostě, nese v torzu PET láhve rybu, kterou zachránil, když po noční kulminaci řeky uvízla v mělčině na břehu.
Foto: Karel Toman
Karel Toman
17. 5. 2010 17:04
 

Právě se děje

před 42 minutami

V kádru Běloruska pro MS je Šarangovič z New Jersey, Andrej Kosticyn chybí

Útočník Jegor Šarangovič z New Jersey je hlavní hvězdou sedmadvacetičlenné nominace hokejistů Běloruska na mistrovství světa. Vedle jediné posily z NHL jsou v kádru také tři naturalizovaní Kanaďané a dva Američané. Chybí útočník Andrej Kosticyn z Pardubic, který se v přípravě na šampionát zranil.

Nominace hokejistů Běloruska na mistrovství světa v Rize (21. května - 6. června):

Brankáři: Alexej Kolosov, Danny Taylor (oba Dinamo Minsk/KHL), Konstantin Šostak (Čerepovec/KHL),

obránci: Stěpan Falkovskij, Vladislav Jerjomenko, Ilja Solovjov, Ilja Šinkevič, Dmitrij Znacharenko (všichni Dinamo Minsk/KHL), Dmitrij Koronov, Jevgenij Lisovec (oba Ufa/KHL), Andrej Antonov (Junosť Minsk), Nick Bailen (Čeljabinsk/KHL), Kristian Chenkel (Kazaň/KHL),

útočníci: Arťom Děmkov, Francis Paré, Shane Prince (všichni Dinamo Minsk/KHL), Sergej Drozd, Stanislav Lopačuk, Michail Stefanovič (Junosť Minsk), German Něstěrov (Gomel), Andrej Bělevič (Nižnij Novgorod/KHL), Vladislav Kodola (Čerepovec/KHL), Nikita Komarov (Omsk/KHL), Sergej Kosticyn (Bratislava Capitals/ICEHL), Geoff Platt (Ufa/KHL), Jegor Šarangovič (New Jersey/KHL), Danila Klimovič (Zubři Minsk).

před 1 hodinou

AT&T v mnohamiliardové transakci spojí mediální součást s firmou Discovery

Americká telekomunikační společnost AT&T spojí svou rozsáhlou mediální součást s firmou Discovery. Vznikne tak samostatný mediální podnik, jenž bude schopen konkurovat i firmám Netflix a Walt Disney.

AT&T podle odhody získá asi 43 miliard USD (901,5 miliardy Kč) a její akcionáři budou mít v nově sloučené skupině většinový podíl, uvedla agentura Reuters.

Další zprávy