V Hulíně na silvestra spadl do rybníka velbloud, hasiči ho vytáhli bagrem

Domácí Domácí
2. 1. 2019 15:09
Skutečně kuriózní silvestrovský zásah řešili středočeští hasiči v obci Hulín na Příbramsku. Do tamního rybníka spadl velbloud a uvázl v něm. Majitelka se jej nejprve vlastními silami snažila vyprostit sama, to se jí ale nepodařilo, tak zavolala na místo hasiče.
Hasiči vyprošťují velblouda, který uvázl v rybníku v Hulíně.
Hasiči vyprošťují velblouda, který uvázl v rybníku v Hulíně. | Foto: HZS Středočeského kraje

"Operační důstojník k události vyslal hasiče ze stanice Sedlčany a zároveň lezecké družstvo ze stanice Benešov," uvedl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Zásah komplikovalo především oplocení kolem rybníka, v němž velbloud uvázl, ale také bahno.

Hasiči vyprošťují velblouda, který uvázl v rybníku v Hulíně.
Hasiči vyprošťují velblouda, který uvázl v rybníku v Hulíně. | Foto: HZS Středočeského kraje

"Po necelé hodině hasiči velblouda vyprostili z oplocení a dostali ho za pomoci bagru zpět na břeh, kde ho následně prohlédl veterinář," dodal mluvčí.

Velbloud pocházel z nedaleké minizoo v penzionu Resort Hulín, pád do rybníka i následné vyproštění zvíře přežilo bez újmy.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Německá prokuratura obvinila cášského biskupa ze zpronevěry

Německá prokuratura obvinila světícího biskupa v Cáchách Johannese Bündgense ze zpronevěry. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle vyšetřovatelů hodnostář zneužil plné moci 78leté ženy trpící demencí a nechal si na svůj soukromý účet z jejího jmění převést celkem 128 000 eur (3,2 milionu korun). Bündgens oznámil, že po dobu svého stíhání nebude dál zastávat svůj úřad.

Podle obvinění biskup peníze získané od seniorky použil na nákup nemovitosti a slíbil jí, že v jeho domě bude mít doživotní právo užívat byt. Do katastru však nebylo věcné břemeno zaneseno.

Cášský biskup a Bündgensův nadřízený Helmut Dieser řekl, že je vyšetřováním šokován a chce, aby se celá záležitost pečlivě prověřila. Bündgens oznámil, že celou částku už ženě vrátil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy