V Hulíně na silvestra spadl do rybníka velbloud, hasiči ho vytáhli bagrem

Domácí Domácí
2. 1. 2019 15:09
Skutečně kuriózní silvestrovský zásah řešili středočeští hasiči v obci Hulín na Příbramsku. Do tamního rybníka spadl velbloud a uvázl v něm. Majitelka se jej nejprve vlastními silami snažila vyprostit sama, to se jí ale nepodařilo, tak zavolala na místo hasiče.
Hasiči vyprošťují velblouda, který uvázl v rybníku v Hulíně.
Hasiči vyprošťují velblouda, který uvázl v rybníku v Hulíně. | Foto: HZS Středočeského kraje

"Operační důstojník k události vyslal hasiče ze stanice Sedlčany a zároveň lezecké družstvo ze stanice Benešov," uvedl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Zásah komplikovalo především oplocení kolem rybníka, v němž velbloud uvázl, ale také bahno.

Hasiči vyprošťují velblouda, který uvázl v rybníku v Hulíně.
Hasiči vyprošťují velblouda, který uvázl v rybníku v Hulíně. | Foto: HZS Středočeského kraje

"Po necelé hodině hasiči velblouda vyprostili z oplocení a dostali ho za pomoci bagru zpět na břeh, kde ho následně prohlédl veterinář," dodal mluvčí.

Velbloud pocházel z nedaleké minizoo v penzionu Resort Hulín, pád do rybníka i následné vyproštění zvíře přežilo bez újmy.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Prezidentská kancelář žádá přezkoumat odložení trestního oznámení na senátora Lásku pro křivé obvinění

Kancelář prezidenta republiky požádala pražské městské státní zastupitelství, aby přezkoumalo rozhodnutí policie odložit její trestní oznámení na senátora Václava Lásku (SEN 21) a zástupce organizace Rekonstrukce státu pro křivé obvinění. Trestní oznámení reagovalo na kauzu, ve které kancléř Vratislav Mynář čelil podezření, že se snažil s vědomím prezidenta Miloše Zemana ovlivnit soudce v kauzách důležitých pro Pražský hrad.

Policie v červnu uvedla, že v podání prezidentské kanceláře "nebyly uvedeny skutečnosti nasvědčující tomu, že byl spáchán trestný čin. "Podle právníka prezidentské kanceláře Marka Nespaly dospěli policisté k závěru, že si Láska a zástupci organizace nesprávně vyhodnotili informace a mýlili se v právním hodnocení Mynářova jednání.

"My jsme přesvědčení, že zejména u zkušeného bývalého vyšetřovatele pana Lásky tomu tak nebylo," uvedl právní zástupce prezidentské kanceláře. Podle něj senátor jednal "se zločinným úmyslem poškodit Mynáře v jeho pracovním prostředí."

Další zprávy