V Hulíně na silvestra spadl do rybníka velbloud, hasiči ho vytáhli bagrem

Domácí Domácí
2. 1. 2019 15:09
Skutečně kuriózní silvestrovský zásah řešili středočeští hasiči v obci Hulín na Příbramsku. Do tamního rybníka spadl velbloud a uvázl v něm. Majitelka se jej nejprve vlastními silami snažila vyprostit sama, to se jí ale nepodařilo, tak zavolala na místo hasiče.
Hasiči vyprošťují velblouda, který uvázl v rybníku v Hulíně.
Hasiči vyprošťují velblouda, který uvázl v rybníku v Hulíně. | Foto: HZS Středočeského kraje

"Operační důstojník k události vyslal hasiče ze stanice Sedlčany a zároveň lezecké družstvo ze stanice Benešov," uvedl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

Zásah komplikovalo především oplocení kolem rybníka, v němž velbloud uvázl, ale také bahno.

Hasiči vyprošťují velblouda, který uvázl v rybníku v Hulíně.
Hasiči vyprošťují velblouda, který uvázl v rybníku v Hulíně. | Foto: HZS Středočeského kraje

"Po necelé hodině hasiči velblouda vyprostili z oplocení a dostali ho za pomoci bagru zpět na břeh, kde ho následně prohlédl veterinář," dodal mluvčí.

Velbloud pocházel z nedaleké minizoo v penzionu Resort Hulín, pád do rybníka i následné vyproštění zvíře přežilo bez újmy.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy