V domě v Ostopovicích na Brněnsku se střílelo, na místě jsou dva mrtví

ČTK ČTK
Aktualizováno 25. 3. 2019 12:05
V Ostopovicích na Brněnsku se v pondělí střílelo v rodinném domě, na místě jdou dva mrtví. Kriminalisté zjišťují, co přesně se stalo, řekla policejní mluvčí Petra Hrůzová. Podle neoficiálních informací šlo o příbuzné. Záchranáři uvedli, že mrtvými byli muž a žena.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

"Naši operátoři vyslali na místo jednu posádku lékařskou, jednu posádku bez lékaře a inspektora provozu, na místě byli dva lidé, kteří už nejevili známky života. Šlo o muže středního věku a o ženu staršího věku. Už jsme jim bohužel nemohli pomoci," řekla mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

Policie měla podle mluvčí Hrůzové událost nahlášenou kolem 9:00. "Na místě došlo k násilnému trestnému činu. Případ si převzali kriminalisté, zjišťují, k čemu došlo," řekla mluvčí. Uvedla, že další informace zatím sdělovat nemůže.

"Odehrálo se to v jednom z domů u hlavního tahu, ale podrobnosti neznám. Vím, že se tam střílelo, že tam byl policejní zásah a že jsou tam mrtví," řekl starosta Jan Symon. "Jsme z toho šokovaní, v myšlenkách jsme s pozůstalými. Nic víc v tuto chvíli asi udělat nemůžeme," řekl starosta. Dům podle serveru Blesk.cz obývala vícegenerační rodina. Podle jeho informací syn zabil svou matku a následně spáchat sebevraždu.

Ostopovice leží na jihozápad od Brna u dálnice D1. Žije tam zhruba 1700 obyvatel.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 10 minutami

Policie v Berlíně zadržela Syřana kvůli přípravě atentátu. Koupil už chemikálie na bombu

Německá policie zadržela v úterý v Berlíně muže, kterého podezřívá z přípravy teroristického útoku. Šestadvacetiletý Syřan hledal na internetu informace o tom, jak sestrojit bombu. Nakoupil si už i chemikálie, které se při výrobě výbušnin používají, informovala s odvoláním na prokuraturu agentura DPA.

Muže v německém hlavním městě zadržela speciální policejní jednotka, která zároveň prohledala jeho byt. Případem se zabývá generální státní zastupitelství v Karlsruhe, které má na starosti mimo jiné právě vyšetřování terorismu. Podle něj Syřan komunikoval od počátku tohoto roku s dalšími lidmi na islamistickém chatu za účelem "přípravy teroristického útoku". 

Zdroj: ČTK
Další zprávy