TV Pětka zastavila část výroby. Po zabavení miliard

Domácí Domácí
23. 11. 2012 13:20
Uvádí to zdroje z Pětky, televize by do odvolání měla zpracovávat pouze živé magazíny

Praha - Nová zábavní televize Pětka zastavila výrobu předtáčených pořadů, televize by měla až do odvolání zpracovávat pouze živě vysílané magazíny.

Rozhodnutí údajně přijaté ve čtvrtek večer přišlo krátce potom, co Švýcarsko oznámilo úmysl zabavit miliardy korun z účtů bývalých manažerů Mostecké uhelné, včetně majitele Pětky Luboše Měkoty.

Informace zveřejnil server DigiZone.cz s odvoláním na zdroj z Pětky, který si nepřál být jmenován. Nepřímo je měl potvrdit i jeden z televizních producentů.

Mluvčí stanice Kateřina Kotalová původní informace ze čtvrtečního večera popřela.

V pátek dopoledne pro DigiZone.cz doplnila, že zastavení výroby se týká pouze týdenních formátů, jako je například pořad Nevař z vody. Důvodem má být fakt, že díly, které se mají odvysílat do konce roku, jsou už vyrobeny.

"Pořadů jako Iveta LIVE se to vůbec netýká, vysílání dál pokračuje," řekla Kotalová.

Marek Vítek, generální ředitel Pětky, v dřívějších vyjádřeních vyloučil jakýkoli možný negativní dopad vyšetřování kauzy Mostecká uhelná jak na Pětku, tak na její sesterskou pražskou regionální stanici TV Metropol, kde je Luboš Měkota rovněž investorem.

Televize Pětka vysílá teprve od 15. října, je dostupná prostřednictvím celoplošného multiplexu 3, dále na satelitu a v kabelových rozvodech.

Podle zdroje z Pětky mají být zaměstnanci a spolupracovníci televize o aktuální situaci oficiálně informováni až v pondělí.

 

Právě se děje

před 55 minutami

Neznámí ozbrojenci v Bagdádu postříleli nejméně 15 lidí, 60 dalších zranili

Ozbrojenci v autech na bagdádském náměstí Chilání v pátek zastřelili nejméně 15 lidí včetně nejméně dvou policistů a 60 dalších zranili. Kdo za útokem stojí, zatím není jasné. S odvoláním na sdělení bezpečnostních složek a zdravotníků o tom informovala agentura AP.

Incident se stal v místě, kde se konají protesty. Lidé v panice začali před střelbou utíkat na nedaleké náměstí Tahrír a do blízkých mešit.

Střelba se odehrála ve chvíli, kdy demonstranti zablokovali tři důležité mosty v Bagdádu, které vedou k takzvané zelené zóně, kde sídlí vláda. Nejmenovaný demonstrant agentuře AP sdělil, že se protestující na mostě Sinak ocitli pod palbou a na místě jsou mrtví a zranění.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Fotbalisty Watfordu povede Pearson, bude třetím koučem v sezoně

Fotbalisty Watfordu povede ve zbytku sezony trenér Nigel Pearson, který se poslední celek tabulky pokusí zachránit v anglické lize. Na lavičce nahradí odvolaného španělského kouče Quiqueho Sáncheze Florese.

Šestapadesátiletý Pearson, bývalý trenér Leicesteru, bude už třetím koučem Watfordu v tomto ročníku. Mužstvo vstoupilo do ligy pod vedením Javiho Gracii, ten ale ve funkci vydržel jen do začátku září. Flores byl po špatných výsledcích odvolán v neděli.

Watford z patnácti ligových zápasů vyhrál jen jeden. Od udržení ho v současné době dělí sedm bodů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy