Stav ženy postřelené v Uherském Brodě se zlepšuje

ČTK ČTK
4. 3. 2015 12:25
Útočník, který celkem zabil osm lidí, ji střelil do hrudníku.
Policisté na místě činu
Policisté na místě činu | Foto: Reuters

Uherský Brod - Stav ženy, kterou před týdnem v uherskobrodské restauraci Družba postřelil třiašedesátiletý muž, se zlepšuje.

"Pacientka je mimo ohrožení života ve stabilizovaném stavu na jednotce intenzivní péče chirurgického oddělení Uherskohradišťské nemocnice," řekla pracovnice nemocnice Adéla Polehňová.

Ženě pomáhá psycholožka

Žena byla postřelena do hrudníku, na rozdíl od osmi dalších lidí ale střelbu přežila. Podařilo se jí dostat z restaurace ven a podrobila se operaci.

"Nyní plně rehabilituje a díky lékařům, psycholožce a rodině zvládá velmi dobře posttraumatický stres," uvedla Polehňová.

Dodala, že pokud nenastanou komplikace, ošetřující lékař předpokládá dobrý vývoj zdravotního stavu pacientky po stránce fyzické kondice i psychické stability.

Tragédie v Uherském Brodě se stala minulé úterý. Třiašedesátiletý muž vešel do restaurace Družba a zastřelil osm lidí ve věku 27 až 66 let a poté i sebe. K obětem, které jsou v tomto týdnu pohřbívány, neměl žádný bližší vztah.

Jeden z hostů přežil masakr schovaný na toaletách restaurace. Několika lidem se podařilo z restaurace utéct. Muž střílel zbraněmi, které držel legálně.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy