Soud zastavil insolvenční řízení s Věcmi veřejnými

Domácí ČTK Domácí, ČTK
7. 3. 2011 13:38
Do insolvence poslal VV v pátek mediální magnát Soukup, o tři hodiny později návrh stáhl
Radek John - 2
Radek John - 2 | Foto: Martina Machová

Praha - Městský soud v Praze v pondělí zastavil insolvenční řízení s nejmenší vládní stranou Věci veřejné (VV), které zahájil v pátek po návrhu společnosti Médea.

Firma mediálního magnáta Jaromíra Soukupa insolvenční návrh stáhla poté, co jí VV slíbily uhradit zhruba dvanáctimilionový dluh za volební kampaň. Přestože podle společnosti dluží strana například i na pojištění, žádný další věřitel se do řízení se svými pohledávkami nepřihlásil.

"Nikdo jiný se k návrhu na insolvenci nepřipojil," řekla mluvčí soudu Martina Lhotáková. Informaci o dlužných částkách za pojištění popřel mluvčí VV Jakub Žižka. Česká správa sociálního zabezpečení informace o svých klientech nesděluje.

"S klientem jsme se dohodli a návrh je vzat zpět. Je to standardní postup," řekl již dříve majitel společnosti Médea Jaromír Soukup. "Obsah dohody nemohu a ani nechci komentovat," dodal Soukup. 

Podle Žižky platí stanovisko VV z pátku, že strana splatí své závazky dnes. Strana má prý dvanáctimilionovou částku už připravenu.

Podle zdrojů Aktuálně.cz se faktický šéf Věcí veřejných Vít Bárta dostal s mediálním magnátem Soukupem do rozepře. Zdroj uvedl, že příčinou byla kniha, s níž Soukup pomáhal manželce bývalého předsedy ČSSD Petře Paroubkové a v níž byly pasáže, které se Bárty dotkly.

Ještě před volbami přitom Soukup například zprostředkoval schůzku Paroubkové a Bártou, setkání tehdy bylo chápáno jako navazování kontaktů mezi ČSSD a VV.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Veřejné slyšení k údajnému střetu zájmů a dotační politice EU chystají na duben senátoři

Senátní komise pro posouzení auditů Evropské komise chce koncem dubna uspořádat veřejné slyšení, které se má týkat dotační politiky EU a údajného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). Předseda komise Zdeněk Nytra z klubu ODS ve čtvrtek řekl, že slyšení by se mělo konat 28. dubna.

Pozván na něj bude i ministerský předseda, který střet zájmů popírá a účast přímo na jednání komise odmítl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy