Soud zastavil insolvenční řízení s Věcmi veřejnými

Domácí ČTK Domácí , ČTK
7. 3. 2011 13:38
Do insolvence poslal VV v pátek mediální magnát Soukup, o tři hodiny později návrh stáhl
Radek John - 2
Radek John - 2 | Foto: Martina Machová

Praha - Městský soud v Praze v pondělí zastavil insolvenční řízení s nejmenší vládní stranou Věci veřejné (VV), které zahájil v pátek po návrhu společnosti Médea.

Firma mediálního magnáta Jaromíra Soukupa insolvenční návrh stáhla poté, co jí VV slíbily uhradit zhruba dvanáctimilionový dluh za volební kampaň. Přestože podle společnosti dluží strana například i na pojištění, žádný další věřitel se do řízení se svými pohledávkami nepřihlásil.

"Nikdo jiný se k návrhu na insolvenci nepřipojil," řekla mluvčí soudu Martina Lhotáková. Informaci o dlužných částkách za pojištění popřel mluvčí VV Jakub Žižka. Česká správa sociálního zabezpečení informace o svých klientech nesděluje.

"S klientem jsme se dohodli a návrh je vzat zpět. Je to standardní postup," řekl již dříve majitel společnosti Médea Jaromír Soukup. "Obsah dohody nemohu a ani nechci komentovat," dodal Soukup. 

Podle Žižky platí stanovisko VV z pátku, že strana splatí své závazky dnes. Strana má prý dvanáctimilionovou částku už připravenu.

Podle zdrojů Aktuálně.cz se faktický šéf Věcí veřejných Vít Bárta dostal s mediálním magnátem Soukupem do rozepře. Zdroj uvedl, že příčinou byla kniha, s níž Soukup pomáhal manželce bývalého předsedy ČSSD Petře Paroubkové a v níž byly pasáže, které se Bárty dotkly.

Ještě před volbami přitom Soukup například zprostředkoval schůzku Paroubkové a Bártou, setkání tehdy bylo chápáno jako navazování kontaktů mezi ČSSD a VV.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Čeští plochodrážníci vybojovali stříbro ve MS družstev na dlouhé dráze

Historického úspěchu dosáhli čeští jezdci v mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze, když v německé Vechtě vybojovali stříbrné medaile. Josef Franc, Hynek Štichauer a Martin Málek podlehli ve finále Francouzům, kteří obhájili loňský premiérový triumf.

O velké překvapení se čeští reprezentanti postarali v semifinále, v němž před deseti tisíci diváků vyřadili favorizované Němce. Domácímu týmu nepomohl ani úřadující světový šampion mezi jednotlivci Martin Smolinski. Osminásobní mistři světa se museli spokojit s bronzem.

Dosavadním největším úspěchem českých jezdců bylo třetí místo z roku 2016 z Mariánských Lázní.

před 5 hodinami

Volejbalisté porazili na ME bez ztráty setu Estonsko

Čeští volejbalisté zaznamenali na mistrovství Evropy první výhru ve skupině D. Svěřenci trenéra Michala Nekoly dnes v Rotterdamu i díky deseti esům zdolali Estonsko 3:0 po setech 25:18, 34:32 a 28:26.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl český univerzál Jan Hadrava s 23 body. Dramatický druhý i třetí set navíc vždy ukončil nechytatelným podáním.

Dalšími českými soupeři budou v pondělí mistři světa Poláci. Pak je ještě čeká Nizozemsko a Černá Hora. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Další zprávy