Za smrt hejtmanovy nevlastní dcery hrozí mladíkovi 16 let. Byl agresivní, vypověděli sousedé

ČTK ČTK
14. 7. 2016 12:18
Až šestnáct let ve vězení by mohl strávit Pavel Kapic. Dvaadvacetiletý muž podle obžaloby po hádce úmyslně zasadil své partnerce, nevlastní dceři ústeckého hejtmana Oldřicha Bubeníčka, ránu do stehna a přeťal jí tak tepnu. Ani přivolaní záchranáři ženě nedokázali pomoct. Kapic před soudem odmítl vypovídat, v přípravném řízení ale odmítl, že by mladou ženu, matku své malé dcery, bodl úmyslně.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Thinkstock

Ústí nad Labem - Ústecký krajský soud začal ve čtvrtek projednávat případ Pavla Kapice z Bíliny na Teplicku, který čelí obžalobě z těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti. Žalobce uvedl, že Kapic na začátku roku bodl nůž do své družky, která následně vykrvácela. Hrozí mu až 16 let vězení.

Dvaadvacetiletý Kapic podle obžaloby po hádce úmyslně zasadil své partnerce, která byla nevlastní dcerou ústeckého hejtmana Oldřicha Bubeníčka, ránu do stehna. Přes 20 centimetrů dlouhý nůž přeťal tepnu. "V důsledku krvácivého šoku upadla do bezvědomí a ani přivolané rychlé lékařské pomoci se ji nepodařilo resuscitovat a poškozená v důsledku šoku z krevní ztráty při poranění stehenní tepny na místě zemřela," popsal případ státní zástupce Vladimír Jan.

Kapic před soudem odmítl vypovídat, v přípravném řízení ale odmítl, že by mladou ženu, matku své malé dcery, bodl úmyslně. Kriminalistům řekl, že se s přítelkyní hádali a nůž po něm jako první hodila ona. V afektu ho po ní hodil zpátky, tvrdil. "Hodil jsem ten nůž, který se jí zabodl do nohy. Vyndala si ho a odešla do koupelny. Došlo mi, co se stalo, a zavolal jsem záchrannou službu," popsal událost kriminalistům Kapic. Záchranářům, kteří se ženě snažili zachránit život, ale Kapic opakovaně říkal, že neví, co se stalo, a že žena spadla ze štaflí či židle. Kaluže krve byly v celém bytě.

Soužití mladého páru nebylo podle svědků idylické. Majitelka bytu, ve kterém žili, vypověděla, že Kapic byl agresivní, což potvrdili i sousedé. Mladá žena od Kapice opakovaně odcházela, ale pokaždé se vrátila. Kapic už dříve napadl jak hejtmana Bubeníčka, tak jeho manželku. První incident se stal na podzim 2014 u obchodu, kam si za otcem dívenky mladá žena se svou matkou přišly pro dítě. Obě ženy Kapic zbil, hejtmanově manželce strhl z krku zlaté řetízky. Soud ho za to potrestal podmínkou. Poté soud svěřil předběžným opatřením dítě Bubeníčkovým do péče.

Poté, co teplický soud nepravomocně rozhodl o tom, že holčička je svěřena zpět do péče matce, přišel konflikt s Bubeníčkem. "Dal mi pěstí, plival na mě a kopal do mě a řval, že mě zabije," popsal incident hejtman u soudu. Policie případ uzavřela jako přestupek.

Po smrti matky svěřil soud definitivně holčičku do péče Bubeníčkovým. Hejtman v emotivní výpovědi před soudem řekl, že případ má dopad především na dítě, které přišlo o matku. "Jsme teď babička s dědou a táta s mámou dohromady," dodal Bubeníček.

Kapicovi hrozí podle právní kvalifikace případu osm až 16 let vězení. Ve čtvrtek budou ještě vypovídat znalci, rozsudek padne v pátek.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Oštěpařka Tzéngková zlepšila v 17 letech juniorský světový rekord

Řecká oštěpařka Elína Tzéngková se stala v 17 letech juniorskou světovou rekordmankou. Na víkendovém domácím šampionátu v Janině hodila šestisetgramové náčiní do vzdálenosti 63,96 metru a o deset centimetrů překonala pět let staré maximum Kubánky Yulenmis Aguilarové.

Tzéngková se měsíc před osmnáctými narozeninami zapsala do rekordních tabulek hned prvním pokusem. Další neabsolvovala a bude se soustředit na šampionát dospělých o nadcházejícím víkendu.

Vítězka předloňských olympijských her mládeže se zároveň zařadila na druhé místo v národních historických tabulkách. Lepší je pouze dvojnásobná mistryně světa, evropská šampionka a majitelka stříbra a bronzu z olympijských her Mirela Manjaniová (67,51).

před 49 minutami

Taylor Swiftová prodala 846 tisíc kusů nového alba, počítají se do toho i svetry

Nové album Folklore americké popové hvězdy Taylor Swiftové vede tabulku prodejnosti v USA. Podle časopisu Billboard zaznamenalo ekvivalent 846 tisíc prodaných kusů, což je po jediném týdnu třetí nejvyšší číslo za poslední čtyři roky. Lépe se dařilo už jen zpěvaččiným předchozím deskám Reputation s 1,2 miliony kusů v roce 2017 a loňskému Lover s 867 tisíci kusy.

V éře streamování je hranice milionu prodaných kusů už možná nepřekročitelná, konstatuje deník New York Times. Podle něj Swiftová samotného alba Folklore ve skutečnosti prodala jen 615 tisíc kusů, zbytek tvoří balíčky nové desky s reklamními předměty jako pouzdrem na telefon nebo pletenou vestou. Celkem takto nahrávku Folklore nabízela v 17 variantách. Žebříček Billboard podobné propagační nabídky od října přestane zohledňovat.

Za pár dnů od vydání deska Folklore zaznamenala 290 milionů streamů. Právě kvůli oblibě streamování přes služby jako Spotify nebo YouTube časopis Billboard na měření prodejnosti užívá složitý přepočet, kdy se za jedno prodané album považuje také 10 samostatně prodaných písní, 1250 skladeb streamovaných přes placený účet nebo 3750 písní streamovaných přes účet zdarma s reklamami.

Zdroj: New York Times
Další zprávy