Za smrt hejtmanovy nevlastní dcery hrozí mladíkovi 16 let. Byl agresivní, vypověděli sousedé

ČTK ČTK
14. 7. 2016 12:18
Až šestnáct let ve vězení by mohl strávit Pavel Kapic. Dvaadvacetiletý muž podle obžaloby po hádce úmyslně zasadil své partnerce, nevlastní dceři ústeckého hejtmana Oldřicha Bubeníčka, ránu do stehna a přeťal jí tak tepnu. Ani přivolaní záchranáři ženě nedokázali pomoct. Kapic před soudem odmítl vypovídat, v přípravném řízení ale odmítl, že by mladou ženu, matku své malé dcery, bodl úmyslně.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Thinkstock

Ústí nad Labem - Ústecký krajský soud začal ve čtvrtek projednávat případ Pavla Kapice z Bíliny na Teplicku, který čelí obžalobě z těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti. Žalobce uvedl, že Kapic na začátku roku bodl nůž do své družky, která následně vykrvácela. Hrozí mu až 16 let vězení.

Dvaadvacetiletý Kapic podle obžaloby po hádce úmyslně zasadil své partnerce, která byla nevlastní dcerou ústeckého hejtmana Oldřicha Bubeníčka, ránu do stehna. Přes 20 centimetrů dlouhý nůž přeťal tepnu. "V důsledku krvácivého šoku upadla do bezvědomí a ani přivolané rychlé lékařské pomoci se ji nepodařilo resuscitovat a poškozená v důsledku šoku z krevní ztráty při poranění stehenní tepny na místě zemřela," popsal případ státní zástupce Vladimír Jan.

Kapic před soudem odmítl vypovídat, v přípravném řízení ale odmítl, že by mladou ženu, matku své malé dcery, bodl úmyslně. Kriminalistům řekl, že se s přítelkyní hádali a nůž po něm jako první hodila ona. V afektu ho po ní hodil zpátky, tvrdil. "Hodil jsem ten nůž, který se jí zabodl do nohy. Vyndala si ho a odešla do koupelny. Došlo mi, co se stalo, a zavolal jsem záchrannou službu," popsal událost kriminalistům Kapic. Záchranářům, kteří se ženě snažili zachránit život, ale Kapic opakovaně říkal, že neví, co se stalo, a že žena spadla ze štaflí či židle. Kaluže krve byly v celém bytě.

Soužití mladého páru nebylo podle svědků idylické. Majitelka bytu, ve kterém žili, vypověděla, že Kapic byl agresivní, což potvrdili i sousedé. Mladá žena od Kapice opakovaně odcházela, ale pokaždé se vrátila. Kapic už dříve napadl jak hejtmana Bubeníčka, tak jeho manželku. První incident se stal na podzim 2014 u obchodu, kam si za otcem dívenky mladá žena se svou matkou přišly pro dítě. Obě ženy Kapic zbil, hejtmanově manželce strhl z krku zlaté řetízky. Soud ho za to potrestal podmínkou. Poté soud svěřil předběžným opatřením dítě Bubeníčkovým do péče.

Poté, co teplický soud nepravomocně rozhodl o tom, že holčička je svěřena zpět do péče matce, přišel konflikt s Bubeníčkem. "Dal mi pěstí, plival na mě a kopal do mě a řval, že mě zabije," popsal incident hejtman u soudu. Policie případ uzavřela jako přestupek.

Po smrti matky svěřil soud definitivně holčičku do péče Bubeníčkovým. Hejtman v emotivní výpovědi před soudem řekl, že případ má dopad především na dítě, které přišlo o matku. "Jsme teď babička s dědou a táta s mámou dohromady," dodal Bubeníček.

Kapicovi hrozí podle právní kvalifikace případu osm až 16 let vězení. Ve čtvrtek budou ještě vypovídat znalci, rozsudek padne v pátek.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Katalánský expremiér se přihlásil belgickým úřadům, do Španělska se vrátit nechce

Katalánský expremiér Carles Puigdemont, který je už téměř dva roky na útěku před španělskou justicí kvůli obvinění ze vzpoury, se v pátek dostavil v Bruselu na prokuraturu. Důvodem je obnovený evropský zatykač, který tento týden vydal španělský soudce.

Belgický soudce rozhodl, že Puigdemont bude na rozhodnutí o vydání čekat na svobodě.

Puigdemontovi ve Španělsku hrozí vězení kvůli neústavnímu referendu o nezávislosti Katalánska z roku 2017. Španělské justici se odmítá vydat, protože ji nepovažuje ze nezávislou. Svůj proces označuje za politický.

před 25 minutami

Zprostředkovatel vraždy Jána Kuciaka uzavřel dohodu s prokurátorem

Dohodu o vině a trestu s prokurátorem uzavřel Zoltán Andruskó, zprostředkovatel loňské vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka. Podmínky ale advokáti ani prokuratura zatím nezveřejnili, dohodu totiž ještě musí schválit soud. Andruskó je jedním z pěti obviněných ve zmíněné kauze, která v zemi vyústila v politickou krizi a v odchod Roberta Fica z funkce premiéra.

Andruskó v případu vystupoval jako zprostředkovatel mezi objednavatelem vraždy a nájemnými vrahy. Hrozil mu trest 25 let vězení nebo doživotí. Po zadržení ale s policií spolupracoval na vyšetření vraždy, při které byla zastřelena i reportérova snoubenka Martina Kušnírová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy