Soud rozhodl v kauze Štiřín. Čtveřice je prý nevinná

ČTK ČTK
21. 10. 2010 12:00
Obžalovaní byli podezřelí z více než třináctimilionového podvodu
Jedním z obžalovaných byl i Karel Srba, bývalý generální sekretář ministerstva zahraničí
Jedním z obžalovaných byl i Karel Srba, bývalý generální sekretář ministerstva zahraničí | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Praha - Městský soud v Praze ve čtvrtek vynesl rozsudek nad čtveřicí obžalovaných v kauze Štiřín.

Někdejší generální sekretář ministerstva zahraničí Karel Srba, Eva Tomšovicová, exředitel Štiřína Jiří Zoufal a jednatel stavební firmy Petr Langer zprostil obžaloby z více než třináctimilionového podvodu na státu při rekonstrukci zámku Štiřín.

Rozsudek není pravomocný a lze se proti němu odvolat.

Prvoinstanční senát všechny obviněné již v červnu 2007 osvobodil, odvolací Vrchní soud v Praze však v dubnu 2008 verdikt zrušil a případ vrátil k novému projednání.

Všichni tři muži obvinění od počátku odmítají, Tomšovicová v procesu vypovídala v neprospěch ostatních. Srba s Tomšovicovou dostali v minulosti dvanáctileté tresty vězení za přípravu vraždy novinářky. Srba byl v září po osmi letech strávených za mřížemi propuštěn na svobodu.

V případu Štiřín vinila žalobkyně Srbu a spol. z toho, že se před lety dohodli na tom, že ošidí stát. Od podzimu 1999 do konce roku 2000 prý ministerstvo zahraničí připravili o víc než 13,6 milionu korun.

Podvod podle obžaloby spočíval v záměrném nadhodnocování faktur na stavební práce ve Štiříně - šlo o opravu střechy, zemní práce a demolici objektu. Některé práce podle žalobkyně nebyly provedeny vůbec.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Bohemians se utkají s Pardubicemi v sobotu a s Jabloncem v úterý

Odložený duel 9. kola první fotbalové ligy mezi Jabloncem a Bohemians 1905 se odehraje v úterý 8. prosince od 17:00. Zápas 10. kola proti Pardubicím pak Pražané nesehrají tento pátek, ale o den později od 14:00. Informovala o tom Ligová fotbalová asociace (LFA), která řídí první a druhou ligu.

Další zprávy