Sobotka: Musíme zákonem oddělit politickou, ekonomickou a mediální moc

ČTK ČTK
3. 3. 2016 17:56
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) uvedl, že je potřeba úpravou zákonů oddělit mediální a ekonomickou moc od moci politické. Hovořil o tom ve Sněmovně při interpelaci Tomia Okamury (SPD) v souvislosti se snahou TOP 09 přidat do vládní novely zákona o střetu zájmů pravidlo, podle kterého by členové vlády nesměli být takzvanými ovládajícími osobami ve firmách. Politiku musí podle Sobotky kontrolovat občané a média. "V okamžiku, kdy dochází k propojování politické, ekonomické a mediální moci, tak už v demokracii kontrola nefunguje. Takže já se přimlouvám za to, abychom skutečně mediální moc oddělili od té politické, abychom ekonomickou oddělili od té politické," uvedl Sobotka.
Premiér Bohuslav Sobotka
Premiér Bohuslav Sobotka | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 48 minutami

Benátky pokutují neuctivé turisty, Češi se ve městě proháněli na kole

Italské Benátky se potýkají s neotesanými turisty, kteří porušují takzvané "urbánní dekorum", tedy pravidla slušného chování v historickém městě. 

Francouzský turista si vysloužil pokutu ve výši 150 eur (zhruba 3835 korun) za to, že na hlavním benátském kanále provozoval takzvaný paddleboarding, tedy jízdu na prkně vestoje s pádlem. Uvedla to dnes místní policie, která se zaměřuje i na dodržování pravidel slušného chování ve městě na laguně a provedla zátah proti "neuctivým" návštěvníkům. Ti se do starobylých Benátek opět vrací ve větším množství po posledním proticovidovém lockdownu.

Policie zmínila i další příklady pokleslého chování turistů, včetně případu dvou Čechů, kteří dostali pokutu ve výši 100 eur každý. Jeden z nich se projížděl po náměstíčku Campiello Selvatico na kole, druhý se proháněl před historickým palácem Palazzo Cavalli na elektrickém skútru.

Dvě Němky podle policie musely zaplatit pokutu v úhrnné výši 250 eur za to, že se slunily v bikinách u kostela San Stae, což policie označila za další příklad "degradace" města. Tři turisté z Bangladéše pak dostali každý pokutu 50 eur za to, že po historickém mostě Ponte della Costituzione hrkali s cestovními kufry na kolečkách.

Další zprávy