Slovenská policie zatkla hledaného ex-zemanovce Jaroška

ČTK ČTK
27. 3. 2014 16:54
Podnikatel se nástupu do vězení, kde si má odpykat šest let za krácení daní při obchodech s lihem, vyhýbal.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Praha - Slovenská policie ve středu zatkla mezinárodně hledaného Čecha. Informovala o tom mluvčí českého policejního prezidia Eva Stulíková.

Podle informací ČTK je zadrženým mužem podnikatel a někdejší člen Zemanovců Vladislav Jarošek. Vyhýbal se nástupu do vězení, kde si má odpykat šest let za krácení daní při obchodech s lihem.

Policie zatkla čtyřiapadesátiletého muže v penzionu v okrese Nové Zámky. "Celá akce se obešla bez jakýchkoliv komplikací, zranění neutrpěla žádná ze zúčastněných osob. Zatčený muž nebyl ozbrojen, ač má dle informací policie zálibu ve střelných zbraních. Skončil v policejní cele. V současné době probíhá předávací řízení této osoby do České republiky," popsala mluvčí.

Doplnila, že na muže vydal evropský zatýkací rozkaz brněnský krajský soud, a to loni v říjnu.

Vlivný podnikatel Jarošek vlastnil v době svého trestního stíhání vinné sklepy v Mutěnicích na Hodonínsku, kde se vedle vína vyrábí i destiláty. V obci založil místní organizaci SPOZ.

Podle dřívějších informací médií jej při té příležitosti v roce 2011, tedy v době, kdy byl již Jarošek nepravomocně odsouzen za krácení daní se škodou více než 70 milionů korun, navštívil nynější prezident Miloš Zeman.

Později se strana od Jaroška prostřednictvím svého tehdejšího předsedy a současného hradního kancléře Vratislava Mynáře distancovala. Mutěnická buňka SPOZ byla v červnu 2012 zrušena.

 

Právě se děje

Další zprávy