Šestiletý chlapec oslepil laserem piloty policejního vrtulníku, kteří transportovali orgán

Domácí Domácí
14. 11. 2017 14:52
Chlapec oslepil piloty policejního vrtulníku laserem. Kvůli věku mu žádný postih nehrozí, dospělý by za podobné chování mohl dostat až tři roky vězení.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Policisté vypátrali dvojici chlapců, kteří laserem oslnili piloty policejního vrtulníku transportujícího orgán k okamžité transplantaci. Zelený laserový paprsek vyšel z okna bytu v oblasti Prahy-Ruzyně a piloty na pár vteřin oslepil.

"Byť se jednalo o velice krátký okamžik, mohl mít v důsledku možná dokonce až tragické následky," doplnil mluvčí policie Tomáš Hulan. Piloti ale nebezpečnou situaci zvládli a v pořádku doletěli.

Detektivům se podařilo vypátrat, že na vrtulník laserem blikal teprve šestiletý chlapec, který si tak krátil chvíli, když nemohl usnout. "Na základě těchto zjištěných skutečností zůstane toto jednání nepotrestáno, neboť chlapce nelze s ohledem na jeho věk trestně stíhat," upřesnil Hulan.

Kriminalisté případ prošetřovali pro podezření z trestného činu obecného ohrožení, za což by trestně odpovědnému člověku hrozily až tři roky za mřížemi.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Salač zajel v trénincích Moto3 v Aragónu šestý nejlepší čas

Český motocyklový závodník Filip Salač si v pátek v rámci Velké cenu Aragónu třídy Moto3 zapsal v kombinovaném pořadí obou měřených tréninků šestý nejlepší čas. Výkonem 1:59,103 minuty zaostal o půl vteřiny za nejrychlejším mužem dne, jímž se stal Ital Andrea Migno. Salačův týmový kolega Jakub Kornfeil obsadil dvanáctou příčku se ztrátou tři čtvrtě vteřiny na lídra.

Další zprávy