Šestiletý chlapec oslepil laserem piloty policejního vrtulníku, kteří transportovali orgán

Domácí Domácí
14. 11. 2017 14:52
Chlapec oslepil piloty policejního vrtulníku laserem. Kvůli věku mu žádný postih nehrozí, dospělý by za podobné chování mohl dostat až tři roky vězení.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Policisté vypátrali dvojici chlapců, kteří laserem oslnili piloty policejního vrtulníku transportujícího orgán k okamžité transplantaci. Zelený laserový paprsek vyšel z okna bytu v oblasti Prahy-Ruzyně a piloty na pár vteřin oslepil.

"Byť se jednalo o velice krátký okamžik, mohl mít v důsledku možná dokonce až tragické následky," doplnil mluvčí policie Tomáš Hulan. Piloti ale nebezpečnou situaci zvládli a v pořádku doletěli.

Detektivům se podařilo vypátrat, že na vrtulník laserem blikal teprve šestiletý chlapec, který si tak krátil chvíli, když nemohl usnout. "Na základě těchto zjištěných skutečností zůstane toto jednání nepotrestáno, neboť chlapce nelze s ohledem na jeho věk trestně stíhat," upřesnil Hulan.

Kriminalisté případ prošetřovali pro podezření z trestného činu obecného ohrožení, za což by trestně odpovědnému člověku hrozily až tři roky za mřížemi.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června, oznámila šéfka Sejmu

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června a případné druhé kolo o dva týdny později 12. července. Očekávaný termín voleb dnes oficiálně oznámila předsedkyně Sejmu, dolní komory polského parlamentu, Elžbieta Witeková.

Oznámené datum voleb chtěla vládnoucí strana Právo a spravedlnost (PiS). Její předseda Jaroslaw Kaczyński minulý týden rezolutně prohlásil, že volby budou nejpozději 28. června navzdory veškerým snahám opozice je překazit. Pohrozil přitom využitím "všech prostředků, jež má stát k dispozici".

Volby prezidenta byly původně vypsané na 10. května a PiS jejich konání chtěla prosadit za každou cenu i přes epidemii covidu-19. Umožnit to měl zákon o korespondenčním hlasování, jehož schválení ale zdržel Senát, v němž má většinu opozice. Proto se volby nekonaly ani do konce května.

Zdroj: ČTK
Další zprávy