reklama
 
 

Šestiletý chlapec oslepil laserem piloty policejního vrtulníku, kteří transportovali orgán

14. 11. 2017 14:52
Chlapec oslepil piloty policejního vrtulníku laserem. Kvůli věku mu žádný postih nehrozí, dospělý by za podobné chování mohl dostat až tři roky vězení.

Praha - Policisté vypátrali dvojici chlapců, kteří laserem oslnili piloty policejního vrtulníku transportujícího orgán k okamžité transplantaci. Zelený laserový paprsek vyšel z okna bytu v oblasti Prahy-Ruzyně a piloty na pár vteřin oslepil.

"Byť se jednalo o velice krátký okamžik, mohl mít v důsledku možná dokonce až tragické následky," doplnil mluvčí policie Tomáš Hulan. Piloti ale nebezpečnou situaci zvládli a v pořádku doletěli.

Detektivům se podařilo vypátrat, že na vrtulník laserem blikal teprve šestiletý chlapec, který si tak krátil chvíli, když nemohl usnout. "Na základě těchto zjištěných skutečností zůstane toto jednání nepotrestáno, neboť chlapce nelze s ohledem na jeho věk trestně stíhat," upřesnil Hulan.

Kriminalisté případ prošetřovali pro podezření z trestného činu obecného ohrožení, za což by trestně odpovědnému člověku hrozily až tři roky za mřížemi.

autor: Domácí | 14. 11. 2017 14:52

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama