Šéfka senátorů ANO Hamousová dostala trest za jízdu v opilosti, nesouhlasí s ním

ČTK ČTK
7. 10. 2020 9:57
Lounský okresní soud uložil starostce Žatce a senátorce Zdeňce Hamousové (za ANO) za řízení v opilosti trestním příkazem peněžitý trest a zákaz řízení. Hamousová proti rozhodnutí podala odpor. Soudce proto nařídil v případu hlavní líčení. Případ začne projednávat v závěru října.
Zdeňka Hamousová.
Zdeňka Hamousová. | Foto: ČTK

Na rozhodnutí soudu upozornil server iDnes.czSenátorka, jejíž funkční období končí letos na podzim, podle obžaloby řídila pod vlivem alkoholu v dubnu. Policisté zjistili její provinění při dopravní kontrole v Žatci 9. dubna. V krvi měla přes jedno promile alkoholu, což je trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky. Za ten hrozí podmíněný či nepodmíněný trest až jednoho roku vězení, pokuta v rozmezí 25 000 až 50 000 korun a zákaz řízení na jeden až dva roky.

Hamousová se ke skutku již dřív přiznala, omluvila se za něj a požádala o vydání k trestnímu stíhání. V květnu v Senátu mimo jiné uvedla, že si je vědoma toho, že nejednala správně, stydí se za to a mrzí ji to.

Hamousová svůj senátorský post v letošním senátních volbách obhajovala, ale neúspěšně. Mezi deseti kandidáty skončila ve svém obvodu čtvrtá. O hlasy voličů se tentokrát ucházela pod hlavičkou Unie pro sport a zdraví. Do druhého kola senátních voleb, které se uskuteční tento týden, postoupili lékař a rakovnický radní Ivo Trešl (za STAN) a bývalý ředitel Vrchlického divadla v Lounech a někdejší disident Vladimír Drápal (za ODS).

 

Právě se děje

Další zprávy