Přehledně: Hnutí ANO má pouze jediného vítěze. ČSSD neobhájila ani jeden mandát

Domácí Domácí
10. 10. 2020 15:46
Vítězem senátních voleb jsou kandidáti navržení hnutím STAN. Včetně Zbyňka Linharta, který zvítězil již v 1. kole, mají Starostové 10 senátorů. Druhá ODS pět, KDU-ČSL tři. Kandidáti vládní koalice neuspěli. Jedinou výjimkou je Ondřej Feber z hnutí ANO na Karvinsku. ČSSD neobhájila ani jeden z deseti mandátů.

Zdroj dat: Český statistický úřad

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Saúdská Arábie povolí účast na pouti do Mekky jen 60 000 místních obyvatel

Saúdská Arábie letos povolí účast na tradiční velké náboženské pouti do Mekky jen 60 000 místních obyvatel očkovaným proti covidu-19. Země to oznámila prostřednictvím státní tiskové agentury SPA. Tradiční muslimský rituál nazývaný arabsky hadždž začne v polovině července.

"Těm, kteří budou chtít vykonat hadždž, musí být 18 až 65 let, nesmí trpět chronickou nemocí a musí být očkovaní," upřesnilo ministerstvo, které má v Saúdské Arábii organizaci náboženské pouti na starosti.

Už loňské pouti hadždž, jež je jedním z pěti pilířů islámu a má ji vykonat aspoň jednou za život každý věřící, jemuž to zdraví dovolí, se kvůli koronaviru mohlo zúčastnit jen 10 000 lidí, kteří v zemi žijí. Dvě třetiny tvořili místní usedlíci z řad 160 různých národností, zbytek byli zaměstnanci bezpečnostních složek a lékařský personál. Ještě v roce 2019 se na pouť vydalo 2,5 milionu věřících.

Zdroj: ČTK
Další zprávy