Přehledně: Hnutí ANO má pouze jediného vítěze. ČSSD neobhájila ani jeden mandát

Domácí Domácí
10. 10. 2020 15:46
Vítězem senátních voleb jsou kandidáti navržení hnutím STAN. Včetně Zbyňka Linharta, který zvítězil již v 1. kole, mají Starostové 10 senátorů. Druhá ODS pět, KDU-ČSL tři. Kandidáti vládní koalice neuspěli. Jedinou výjimkou je Ondřej Feber z hnutí ANO na Karvinsku. ČSSD neobhájila ani jeden z deseti mandátů.

Zdroj dat: Český statistický úřad

 

Právě se děje

Aktualizováno před 27 minutami

Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání

Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání. V papírové podobě ho bude možné podat do 3. května, v elektronické verzi pak až do 1. června. Na Twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Lhůtu pro podání přiznání k dani z příjmu stát prodlužoval kvůli koronavirové krizi už loni. 

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Vláda prodloužila nulovou sazbu DPH na respirátory o dva měsíce

Vláda prodloužila zrušení daně z přidané hodnoty (DPH) na respirátory kategorie FFP2 a vyšší. Nulová sazba bude platit další dva měsíce až do 3. června. Na Twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Dočasné zrušení 21procentní daně vláda zavedla na začátku února a původně měla platit dva měsíce. Chtěla tím podpořit snížení cen respirátorů při jejich povinném zavádění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy