Ředitel rozhlasu se sejde se Zemanem, Hovory se nezmění

ČTK Domácí ČTK, Domácí
6. 11. 2014 12:40
Situaci kolem Hovorů z Lán řešilo vedení rozhlasu. Na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání dorazilo už 200 stížností.
Miloš Zeman.
Miloš Zeman. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan požádá prezidenta Miloše Zemana o schůzku. Řekl to mluvčí rozhlasu Jiří Hošna. Hovořit by měli mimo jiné o nedělním vysílání Hovorů z Lán, při nichž z úst hlavy státu zazněly vulgární výroky.

"Generální ředitel požádá prezidenta o schůzku. Pořad bude dál pokračovat v nezměněném formátu," řekl bez dalších detailů Hošna. Dodal, že situací kolem posledních Hovorů z Lán se zabývalo vedení rozhlasu, včetně generálního ředitele.

"Generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan již v minulosti několikrát o schůzku požádal a vždy mu bylo vyhověno," řekl hradní mluvčí Jiří Ovčáček na otázku, zda Zeman Duhana přijme.

Vysílání, při kterém Zeman vulgárně komentoval působení vládní koalice nebo punkové hnutí Pussy Riot, vyvolalo velkou vlnu kritiky. Na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) do středy dorazilo 200 stížností. V současné době analytický odbor RRTV připravuje podklady, na jejichž základě bude rada na příštím zasedání rozhodovat o případném porušení zákona ze strany rozhlasu.

Stížnosti dostává také Rada Českého rozhlasu, které do středy přišlo 35 stížností. "Sbíráme podklady, s vedením Českého rozhlasu to budeme projednávat v příštím týdnu," řekl místopředseda rady Jiří Vejvoda.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Ministr Arenberger musí vysvětlit pronájem své nemovitosti vinohradské nemocnici, sdělil Babiš

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) musí podle premiéra Andreje Babiše (ANO) do detailu vysvětlit záležitost týkající se toho, že pronajímal svoji nemovitost vinohradské nemocnici, kterou řídil. Upozornil na to ve čtvrtek server Seznam Zprávy. Babiš o tom s Arenbergerem ráno hovořil. Zároveň sdělil, že chce dokončit kontrolu hospodaření nemocnice.

"Ráno jsem seděl s panem ministrem a požádal jsem ho, aby do detailu ty věci vysvětlil," uvedl Babiš. "Je to pochybení, je to špatně a musí to vysvětlit. Já určitě dokončím nějakou kontrolu hospodaření nemocnice, kde byl ředitelem, abychom se přesvědčili, že je všechno v pořádku," doplnil.

Web Seznam Zprávy napsal, že Arenbergerovi patří areál bývalého státního statku v obci Netřeba na Mělnicku a v jedné z jeho budov sídlí archiv Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Arenberger objekt nemocnici pronajal v roce 2013. Nemocnici vedl od října 2019, předtím v ní byl náměstkem ředitele pro vědu a výzkum.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Lesy ČR loni díky státní podpoře měly zisk 44 milionů Kč po minulé ztrátě 790 milionů Kč

Hospodaření státního podniku Lesy České republiky (LČR) loni skončilo ziskem 44 milionů korun po předloňské ztrátě 790 milionů korun. Zakončit loňský rok v plusu podniku pomohly peníze od státu na kompenzaci snížení cen dřeva z důvodu kůrovcové kalamity ve výši 2,3 miliard korun, uvedla mluvčí podniku Eva Jouklová. Původně podnik v koncepci hospodaření počítal s tím, že kvůli kůrovcové kalamitě za loňský rok utrpí ztrátu až 1,9 miliardy. Kompenzace za nižší ceny dřeva dostali od státu i další vlastníci lesa. Lesům ČR patří téměř polovina lesů v zemi.

"Výsledek velmi pozitivně ovlivnily státní prostředky kompenzující snížení cen dřevní hmoty. Peníze ale hned lesům vracíme při obnově. Naše loňské náklady na pěstební činnost dosáhly bezmála 3,5 miliard korun a zvýšily se o 21 procent oproti roku 2019," uvedl generální ředitel podniku Josef Vojáček. Podnik podle něj také v souladu se Strategií rozvoje podniku z prosince 2020 opět začal tvořit podnikový rezervní fond. "Ten je zásadním zdrojem při nenadálých událostech a kalamitách," uvedl Vojáček.

Podnik loni vysadil 74 milionů sazenic a zalesnil 16.000 hektarů, z toho 3790 hektarů přirozenou cestou. Letos podnik plánuje zalesnit 21.000 hektarů holin a vysadit rekordních 85 milionů sazenic. Plocha holin kvůli masivní těžbě kůrovcového dřeva ke konci loňského roku ve státních lesích vzrostla o šest procent na 32 544 hektarů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy