Ředitel rozhlasu se sejde se Zemanem, Hovory se nezmění

ČTK Domácí ČTK, Domácí
6. 11. 2014 12:40
Situaci kolem Hovorů z Lán řešilo vedení rozhlasu. Na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání dorazilo už 200 stížností.
Miloš Zeman.
Miloš Zeman. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan požádá prezidenta Miloše Zemana o schůzku. Řekl to mluvčí rozhlasu Jiří Hošna. Hovořit by měli mimo jiné o nedělním vysílání Hovorů z Lán, při nichž z úst hlavy státu zazněly vulgární výroky.

"Generální ředitel požádá prezidenta o schůzku. Pořad bude dál pokračovat v nezměněném formátu," řekl bez dalších detailů Hošna. Dodal, že situací kolem posledních Hovorů z Lán se zabývalo vedení rozhlasu, včetně generálního ředitele.

"Generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan již v minulosti několikrát o schůzku požádal a vždy mu bylo vyhověno," řekl hradní mluvčí Jiří Ovčáček na otázku, zda Zeman Duhana přijme.

Vysílání, při kterém Zeman vulgárně komentoval působení vládní koalice nebo punkové hnutí Pussy Riot, vyvolalo velkou vlnu kritiky. Na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) do středy dorazilo 200 stížností. V současné době analytický odbor RRTV připravuje podklady, na jejichž základě bude rada na příštím zasedání rozhodovat o případném porušení zákona ze strany rozhlasu.

Stížnosti dostává také Rada Českého rozhlasu, které do středy přišlo 35 stížností. "Sbíráme podklady, s vedením Českého rozhlasu to budeme projednávat v příštím týdnu," řekl místopředseda rady Jiří Vejvoda.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Tesco varuje před podvodnými SMS zprávami o výhře v soutěži. Firma žádnou neorganizuje

Společnost Tesco varuje před podvodníky, kteří rozesílají lidem SMS zprávy o tom, že si mají u ní vyzvednout výhru v soutěži. Firma informovala, že žádnou takovou soutěž neorganizuje a zákazníci nemají na uvedené zprávy reagovat.

"Tato podvodná aktivita poškozuje dobré jméno společnosti Tesco. Podniká proto všechny dostupné kroky, aby ochránila své zákazníky i své podnikání," uvedli zástupci firmy.

V případě pochybností mají podle nich zákazníci kontaktovat zákaznickou linku firmy 800 222 555 a ověřit si, jestli jde o její oficiální soutěž.

Další zprávy