Řečníka z protiuprchlické demonstrace policie obvinila

ČTK Domácí ČTK, Domácí
9. 8. 2015 13:58
Slovenský aktivista pronášel kromě jiného antisemitské výroky.
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Řečníka ze sobotní demonstrace proti uprchlíkům na pražském Staroměstském náměstí policie kvůli jeho výrokům obvinila z podněcování k nenávisti. Informaci jako první přinesl server idnes.cz.

Obviněný Marián Magát je členem slovenské nacionalistické organizace Vzdor.

Na demonstraci v centru Prahy vystoupili zástupci české i slovenské krajní pravice. Mezi nimi byl župan Banskobystrického kraje Marian Kotleba.

Podle organizátorů měl být protest zaměřen proti imigrační politice vlády, zadržený slovenský řečník ale podle citací z facebookové stránky Vzdoru pronášel také antisemitské a rasistické výroky.

"Ještě v sobotu večer byl muž obviněn z trestného činu podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod," řekla mluvčí policie Martínková.

Muž bude vyšetřován na svobodě, po obvinění ho policisté propustili.

 

Právě se děje

před 46 minutami

Ruský ledoborec se dostal do silné bouře a vypověděly mu motory, vyslal signál SOS

Ruský ledoborec, který se nachází s 33 lidmi na palubě u západních břehů Norska, za bouřlivého počasí vyslal tísňové volání. K plavidlu zamířily dva vlečné čluny a záchranný vrtulník. Ruský úřad pro námořní dopravu nicméně vzápětí uvedl, že signál SOS byl vyslán omylem a že loď není v problémech.

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norský deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy