Rath spadl z kola a propásl soud. Opilý nebyl, říká advokát

Mikuláš Klang Mikuláš Klang
27. 4. 2015 20:11
Bývalý středočeský hejtman David Rath nepřišel v pondělí k soudu, protože leží v nemocnici po cyklonehodě. "Nepřijde ani ve středu," tvrdí Rathův právník Roman Jelínek.
David Rath.
David Rath. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Bývalý středočeský hejtman a exposlanec David Rath v pondělí už poněkolikáté nedorazil k dalšímu dějství procesu, v němž je obžalován z korupce.

Tentokrát nescházel kvůli úmrtí v rodině či nemoci, ale kvůli nedělní cyklonehodě. Na projížďce údajně spadl z kola a potloukl se tak, že skončil s otřesem mozku v kladenské nemocnici.

"Zatím zůstává v nemocnici na pozorování," říká v rozhovoru Rathův advokát Roman Jelínek. Vyloučil přitom, že by Rath jel na bicyklu opilý. I podle záchranářů se mu udělalo "slabo".

Co se doktoru Rathovi tedy vlastně přesně stalo?

Víme pouze to, co se už objevilo v médiích. Spadl z kola, má výpadek paměti. Pamatuje si jen to, že se probral v nějakém křoví, kolem něj bylo asi deset jiných cyklistů, kteří zavolali sanitu.

Údajně se mu udělalo nevolno. Mohl být opilý?

Klient téměř nepije, takže to vylučuji. Byl normálně na projížďce.

Už jste za ním v nemocnici byl?

Zatím ne, protože je nyní ve stavu, kdy návštěvy nepřijímá. Zatím zůstává v nemocnici na pozorování.

Dá se říci, kdy by mohl nemocnici opustit?

Určitě ne dříve než zítra. A pokud ji opustí zítra, tak jedině na vlastní žádost.

Soud byl odročen na středu. Jaká je tedy možnost, že by doktor Rath dorazil na jednání?

To je úplně vyloučené, jeho zranění si určitě vyžádá nějakou delší dobu na rekonvalescenci.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy