Rath spadl z kola a propásl soud. Opilý nebyl, říká advokát

Mikuláš Klang Mikuláš Klang
27. 4. 2015 20:11
Bývalý středočeský hejtman David Rath nepřišel v pondělí k soudu, protože leží v nemocnici po cyklonehodě. "Nepřijde ani ve středu," tvrdí Rathův právník Roman Jelínek.
David Rath.
David Rath. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Bývalý středočeský hejtman a exposlanec David Rath v pondělí už poněkolikáté nedorazil k dalšímu dějství procesu, v němž je obžalován z korupce.

Tentokrát nescházel kvůli úmrtí v rodině či nemoci, ale kvůli nedělní cyklonehodě. Na projížďce údajně spadl z kola a potloukl se tak, že skončil s otřesem mozku v kladenské nemocnici.

"Zatím zůstává v nemocnici na pozorování," říká v rozhovoru Rathův advokát Roman Jelínek. Vyloučil přitom, že by Rath jel na bicyklu opilý. I podle záchranářů se mu udělalo "slabo".

Co se doktoru Rathovi tedy vlastně přesně stalo?

Víme pouze to, co se už objevilo v médiích. Spadl z kola, má výpadek paměti. Pamatuje si jen to, že se probral v nějakém křoví, kolem něj bylo asi deset jiných cyklistů, kteří zavolali sanitu.

Údajně se mu udělalo nevolno. Mohl být opilý?

Klient téměř nepije, takže to vylučuji. Byl normálně na projížďce.

Už jste za ním v nemocnici byl?

Zatím ne, protože je nyní ve stavu, kdy návštěvy nepřijímá. Zatím zůstává v nemocnici na pozorování.

Dá se říci, kdy by mohl nemocnici opustit?

Určitě ne dříve než zítra. A pokud ji opustí zítra, tak jedině na vlastní žádost.

Soud byl odročen na středu. Jaká je tedy možnost, že by doktor Rath dorazil na jednání?

To je úplně vyloučené, jeho zranění si určitě vyžádá nějakou delší dobu na rekonvalescenci.

 

Právě se děje

před 6 minutami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy