reklama
 
 

Protikuřácký zákon je podle prezidenta Zemana nesmysl. Omezil by ale kouření v blízkosti dítěte

11. 12. 2016 18:55
Prezident Miloš Zeman považuje protikuřácký zákon, který v pátek prošel Sněmovnou, za naprostý nesmysl. Nebude jej však vetovat, jelikož je jako kuřák ve střetu zájmů. Prezident by však považoval za rozumné zakázat kouření tam, kde je s kuřákem v těsné blízkosti také dítě, například v automobilu. Zeman rovněž přiznal, že váhal s podepsáním zákona omezující otevírací dobu obchodů během státních svátků.

Praha - Prezident Miloš Zeman by považoval za rozumné zakázat kouření tam, kde je s kuřákem v těsném prostoru dítě, tedy například v automobilu. Řekl to v neděli rádiu Frekvence 1. Zopakoval, že protikuřácký zákon, který tento týden schválila Poslanecká sněmovna, nebude vetovat, protože by byl ve střetu zájmu. Považuje ho ale za nesmyslný.

"Považoval bych za docela rozumné zakázat kouřit tam, kde je s vámi v těsném prostoru dítě," řekl prezident. Dítě v uzavřeném prostoru, jako je třeba automobil, podle něj kouřem nesporně trpí. Protikuřácký zákon ale považuje za naprostý nesmysl. Zopakoval, že ho nebude vetovat jen proto, že jako kuřák by byl v konfliktu zájmů.

K zákonu, který zakazuje prodej ve větších obchodech během sedmi státních svátků, Zeman řekl, že při jeho podpisování váhal. Rozhodl se ho nakonec podepsat proto, že nemá supermarkety rád kvůli jejich vysoké ziskové marži. "Ať supermarkety dostanou přes ústa, když mají tak odporně vysokou ziskovou marži," podotkl. Posléze upřesnil, že to nebyl hlavní důvod, ale jeden z rozhodovacích momentů v okamžiku, kdy byl poměr důvodů pro a proti "49 ku 51 procentům".

Opětovně se zastal elektronické evidence tržeb (EET). "Ty hospody, které zavírají, možná čest výjimkám, zavírají proto, že mají černé tržby a jejich majitelé se obávají, že se jim na to po zavedení EET přijde," řekl.

autor: ČTK | 11. 12. 2016 18:55

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama