Při domnělých investicích přišel muž ze Zlínska nejméně o 800 tisíc korun

ČTK ČTK
1. 12. 2023 15:25
Při domnělých investicích přišel muž ze Zlínska nejméně o 800 tisíc korun

Při domnělých investicích do kryptoměny přišel podle policie jednapadesátiletý muž ze Zlínska nejméně o 800 tisíc korun. Po neznámém pachateli, který od něj peníze vylákal, nyní policisté pátrají. V případě dopadení a odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let, uvedla v tiskové zprávě policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Před obdobnými podvody policie opakovaně varuje.

Muž uviděl v létě na internetu reklamu na výhodné investice. "Protože měl o zhodnocení finančních prostředků zájem, vyplnil v dotazníku e-mail a telefonní číslo, načež se mu ozval investiční poradce. Na jeho výzvu si do svého počítače nainstaloval program umožňující vzdálený přístup do počítače, poslal mu kopii svého občanského průkazu kvůli vyhotovení smlouvy o odkoupení bitcoinu a postupně začal investovat v zahraniční měně," uvedla mluvčí.

Jakmile měl muž na účtu 50 tisíc dolarů, tedy přibližně 1,12 milionu korun, požádal podle policie o vyplacení 41 tisíc dolarů, což je asi 895 tisíc korun. "Musel uhradit několik tisíc euro za různé poplatky, ale zhodnocených peněz se přesto nedočkal. Údajný investiční poradce s ním přestal komunikovat," uvedla Kozumplíková.

V listopadu muži podle zjištění kriminalistů přišla výzva z jeho banky, aby se do ní dostavil kvůli nestandardním pohybům na bankovním účtu, který mu v bance zablokovali. Na základě této výzvy přišel celý svůj pokus o investování oznámit na policii.

 

Právě se děje

Další zprávy