Pomoc Ukrajině: Přehled míst, kde lze přispívat i nabídnout dobrovolnickou pomoc

Pavel Švec Pavel Švec
8. 3. 2022 10:18
Na ruskou agresi odpověděli Češi solidaritou a nevídanou štědrostí. Jen za prvních jedenáct dní poslali humanitárním organizacím 1,5 miliardy korun. Dalších bezmála půl miliardy korun shromáždilo ukrajinské velvyslanectví v Praze. Materiální pomoc v tomto čísle zahrnuta není. Aktuálně.cz přináší přehled odkazů na sbírky, kam lze nadále přispívat, či míst, kde nabídnout dobrovolnickou pomoc.
Foto: Shutterstock.com, Economia

Na pomoc Ukrajině a uprchlíkům vyhlásily sbírky humanitární i neziskové organizace jako například Člověk v tísni, Post Bellum, Charita ČR, ADRA, Armáda spásy či Skaut a Československá obec legionářská. Další organizace i státní instituce vytvořily rozcestníky, kde zájemce může najít seznam míst s požadavky či nabídkou konkrétní pomoci. Zároveň experti varují před podvodníky a falešnými sbírkami, které se již objevily.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 13 minutami

Warriors vydařeným týmovým výkonem na úvod semifinále NBA přehráli Dallas

Basketbalisté Golden State Warriors vstoupili vítězně do semifinále play off NBA a doma přehráli Dallas Mavericks jasně 112:87. Přivedl je k tomu povedený týmový výkon, protože sedm hráčů mělo dvouciferný počet bodů. Stephen Curry nasbíral 21 bodů a 12 doskoků, Andrew Wiggins a Jordan Poole přidali po 19 bodech. Warriors se navíc povedlo přibrzdit hvězdu Dallasu Luku Dončiče, který na 20 bodů potřeboval 18 střel a navíc měl sedm ztrát.

Další zprávy