Pospíšil chce vystěhování nájemníků bez udání důvodu

gaz
5. 10. 2007 8:50
Některé výhody regulovaného nájemného mají skončit
Ministra spravedlnosti Jiří Pospíšil
Ministra spravedlnosti Jiří Pospíšil | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil chce zjednodušit život majitelům domů s regulovaným nájemným. Budou moci vystěhovat  nájemníka i bez udání důvodů.

Informují o tom Hospodářské noviny.

Už za tři roky by mohla platit novela občanského zákoníku, která by tímto způsobem život majitelům domů usnadňovala.

Nájemník by se musel navíc do roka od výpovědi skutečně vystěhovat a majitel by mu nebyl povinen hledat nové bydlení.

"Budeme uvažovat o lhůtě kolem jednoho roku. Je to ale citlivá politická otázka. Začneme to s ministerstvem pro místní rozvoj projednávat v říjnu," řekl novinám ministr spravedlnosti.

Ministr pro místní rozvoj Jiří Čunek však zatím uvažuje o dvouleté lhůtě. Právě Čunek má ve vládě bytovou otázku na starosti.

Zcela proti novele jsou nájemnická sdružení.

"Nejsme bohatá západní země, abychom si mohli něco takového dovolit," cituje deník předsedu Sdružení nájemníků, poslance Stanislava Křečka (ČSSD).

Kvůli regulovanému nájemnému majitelé domů podali žalobu k evropskému soudu pro lidská práva. Chtějí od státu kompenzaci v řádu desítek miliard.

Čtěte také:
50 miliard. Tolik chtějí majitelé domů

 

Právě se děje

před 12 minutami

Kvalifikací v Ruce prošla trojice českých skokan. Sakala spadl

Trojnásobné zastoupení budou mít čeští skokani na lyžích v druhém závodu sezony Světového poháru ve finské Ruce. Po neúspěšné kvalifikaci minulý týden ve Wisle si dnes na severu Evropy postup do závodu zajistili Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek a Vojtěch Štursa.

Kožíšek obsadil výkonem 112,5 metru 20. místo, Polášek doletěl o půl metru dál, bodově mu to ale stačilo na umístění o sedm příček níž. Štursa proklouzl do postupové padesátky s výkonem 96,5 m jako poslední. Neuspěl Filip Sakala, který neustál doskok a po pádu skončil šedesátý.

Kvalifikaci ovládl Polák Dawid Kubacki, jenž výkonem 135,5 metru předvedl nejdelší skok dne. Vítěz úvodního závodu SP ve Wisle Němec Markus Eisenbichler byl šestý.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Cyklista Karel Vacek bude jezdit za bývalou stáj Kreuzigera

Český cyklista Karel Vacek bude od příští sezony oblékat dres elitního týmu WorldTour Qhubeka ASSOS. Dvacetiletý nadějný jezdec v jihoafrické stáji, která do letoška závodila pod názvem NTT, vystřídá krajana Romana Kreuzigera. Ten naopak zamířil do druhodivizního týmu Gazprom-RusVelo.

Vackovo angažmá dnes potvrdilo vedení týmu. Spolu s ním přišli i osmadvacetiletý Polák Lukasz Wišniowski a o čtyři roky mladší Američan Sean Bennett.

Vacek, jenž v roce 2019 působil v týmu Hagens-Axeon a letos jezdil za italskou stáj Colpack Ballan, si posun mezi elitu nemohl vynachválit. "Jsem nadšený, že mohou být součástí týmu Qhubeka ASSOS, je to úžasné. Těším se, že se pro příští sezonu dostanu do co nejlepší formy," uvedl na týmovém webu.

"Mým největším snem je samozřejmě Tour de France nebo jiný ze závodů Grand Tours, dosáhnout tam jednou na dobrý výsledek v celkovém pořadí. To je můj kariérní cíl, ale teď jsem rád a vděčný, že jsem se stal součástí skvělého týmu," dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy