Poslankyně KSČM chtějí hnát k soudu sestru Mašínů

Domácí ČTK Domácí, ČTK
21. 11. 2011 17:15
Trestní oznámení podaly Marie Nedvědová a Marta Semelová, obdivovatelka Gottwalda
Marta Semelová
Marta Semelová | Foto: praha.kscm.cz

Praha - Komunistické poslankyně Marta Semelová a Marie Nedvědová podaly trestní oznámení na sestru bratrů Mašínových Zdenu Mašínovou.

Při říjnové přednášce o životě protikomunistických odbojářů Mašínů prý záměrně schvalovala trestné činy odbojové skupiny.

O případu informoval server Lidovky.cz.

"Schvalování vraždy na nevinných obětech nelze přehlédnout," uvedla Semelová.

Je to přitom právě poslankyně Semelová, která patří mezi obdivovatelky Klementa Gottwalda a ve sněmovně v únoru oslavovala příslušníky pohraniční stráže.

Poslankyně oznámení doručily Obvodnímu státnímu zastupitelství pro Prahu 3. Podle Semelové prý také Mašínová řekla, že zabíjet komunisty bylo správné.

Mašínová si z trestního oznámení "hlavu nedělá", uvádí web. "Už jsem o tom slyšela a hrozně se na to těším. Obzvlášť u paní Semelové mě to potěšilo vzhledem k její pověsti," řekla Lidovým novinám.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 24 minutami

Ve druhém čtvrtletí porušily zákon téměř čtyři pětiny kontrolovaných e-shopů

Téměř čtyři pětiny internetových obchodů, které v letošním druhém čtvrtletí zkontrolovala Česká obchodní inspekce (ČOI), porušily zákon. Pochybení se nejčastěji týkala práv spotřebitelů a především toho, že provozovatelé e-shopů neposkytli zákazníkům informace ohledně reklamace a mimosoudního řešení spotřebitelských sporů. Inspekce o tom v pondělí informovala v tiskové zprávě, kde současně připomněla, že vzhledem k epidemii nemoci covid-19 zájem o nákupy přes internet vzrostl. Za zjištěné nedostatky ČOI uložila firmám ve sledovaném období 452 pokut za 2,64 milionu korun.

"Výsledky kontrol potvrdily, že v oblasti internetového prodeje dochází stále k vysokému počtu porušování práv spotřebitelů," uvedl ředitel ČOI Mojmír Bezecný.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Velké technologické podniky letos rekordním tempem nakupují menší rivaly

Velké technologické společnosti letos rekordním tempem nakupují menší konkurenty. Informoval o tom britský ekonomický list Financial Times (FT). Technologické firmy podle údajů společnosti Refinitiv na převzetí svých potenciálních konkurentů v hodnotě méně než jedné miliardy dolarů od začátku roku vynaložily minimálně 264 miliard dolarů (5,7 bilionu Kč). To představuje dvojnásobek předchozího rekordu z roku 2000.

Od začátku letošního roku technologické společnosti podle FT podepsaly rekordních 9222 smluv o převzetí podniků v hodnotě méně než jedné miliardy dolarů u každého z nich. Vlna akvizic přichází v době, kdy se na velké technologické podniky soustředí čím dál větší pozornost ze strany regulátorů i politiků. Firmy jako Apple, Facebook, Google, Amazon a Microsoft se stávají terčem obvinění, že svými podnikatelskými praktikami omezují hospodářskou soutěž a poškozují spotřebitele, píše britský list.

Zdroj: ČTK
Další zprávy