Poslankyně KSČM chtějí hnát k soudu sestru Mašínů

Domácí ČTK Domácí, ČTK
21. 11. 2011 17:15
Trestní oznámení podaly Marie Nedvědová a Marta Semelová, obdivovatelka Gottwalda
Marta Semelová
Marta Semelová | Foto: praha.kscm.cz

Praha - Komunistické poslankyně Marta Semelová a Marie Nedvědová podaly trestní oznámení na sestru bratrů Mašínových Zdenu Mašínovou.

Při říjnové přednášce o životě protikomunistických odbojářů Mašínů prý záměrně schvalovala trestné činy odbojové skupiny.

O případu informoval server Lidovky.cz.

"Schvalování vraždy na nevinných obětech nelze přehlédnout," uvedla Semelová.

Je to přitom právě poslankyně Semelová, která patří mezi obdivovatelky Klementa Gottwalda a ve sněmovně v únoru oslavovala příslušníky pohraniční stráže.

Poslankyně oznámení doručily Obvodnímu státnímu zastupitelství pro Prahu 3. Podle Semelové prý také Mašínová řekla, že zabíjet komunisty bylo správné.

Mašínová si z trestního oznámení "hlavu nedělá", uvádí web. "Už jsem o tom slyšela a hrozně se na to těším. Obzvlášť u paní Semelové mě to potěšilo vzhledem k její pověsti," řekla Lidovým novinám.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Španělské státní dráhy Renfe Operadora jednají o převzetí podílu 50 procent ve společnosti Leo Express. Informoval o tom list El País

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze

Brazilský nejvyšší soud zrušil rozsudek, který uznal bývalého prezidenta Luize Inácia Lulu da Silva vinným v korupční kauze. Podle soudce Edsona Fachina případ nespadal do kompetence soudu ve městě Curitiba, který rozsudek vynesl, napsala agentura Reuters. Soudce proto nařídil, aby se případem znovu zabýval federální soud v Brasílii. Proti rozhodnutí se státní zástupce odvolá. Lula obvinění z úplatkářství dlouhodobě odmítá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy