Bič na fotbalové rowdies. Za řádění na stadionu vězení

Jakub Novák
13. 6. 2012 16:40
Za hrubé narušení sportovního utkání budou zřejmě hrozit až dva roky vězení
Foto: Eduard Erben

Praha - Až dva roky vězení by mohly hrozit lidem, kteří hrubě naruší sportovní akce.

Vyplývá to z pozměňovacího návrhu poslanců Josefa Tancoše (ČSSD), Jana Chvojky (ČSSD) a Jana Čechlovského (ODS), který v rámci třetího čtení zákonů schválila ve středu sněmovna.

Podle tohoto návrhu by měl až dvouletý žalář hrozit člověku, který hrubým způsobem naruší přípravu, průběh nebo zakončení organizovaného sportovního utkání.

Tento i další návrhy změn v trestním zákoníku dostanou nyní na stůl senátoři.

"Návrh reaguje na opakované problémy související s udržováním pořádku při organizovaných sportovních utkáních. Jednání popsané v navrhované změně dopadá na celý průběh sportovního utkání, včetně jeho přípravy i zakončení," tvrdí se v důvodové zprávě k tomuto návrhu.

Kromě narušení sportovních utkání se hrozba vězení vztahuje také na shromáždění nebo obřady, případně hrubě neslušné chování na veřejnosti.

Do této kategorie podle návrhu spadá například napadení jiného člověka nebo hanobení hrobu či historických a kulturních památek.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 13 minutami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

České basketbalistky vyhrály v kvalifikaci ME i podruhé

České basketbalistky vyhrály i druhý zápas v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy. V pražské hale Královka rozhodla o výhře 60:59 nad Rumunskem sekundu před koncem Kateřina Elhotová. Výběr trenéra Štefana Svitka navázal na čtvrteční vítězství 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy