Bič na fotbalové rowdies. Za řádění na stadionu vězení

Jakub Novák
13. 6. 2012 16:40
Za hrubé narušení sportovního utkání budou zřejmě hrozit až dva roky vězení
Foto: Eduard Erben

Praha - Až dva roky vězení by mohly hrozit lidem, kteří hrubě naruší sportovní akce.

Vyplývá to z pozměňovacího návrhu poslanců Josefa Tancoše (ČSSD), Jana Chvojky (ČSSD) a Jana Čechlovského (ODS), který v rámci třetího čtení zákonů schválila ve středu sněmovna.

Podle tohoto návrhu by měl až dvouletý žalář hrozit člověku, který hrubým způsobem naruší přípravu, průběh nebo zakončení organizovaného sportovního utkání.

Tento i další návrhy změn v trestním zákoníku dostanou nyní na stůl senátoři.

"Návrh reaguje na opakované problémy související s udržováním pořádku při organizovaných sportovních utkáních. Jednání popsané v navrhované změně dopadá na celý průběh sportovního utkání, včetně jeho přípravy i zakončení," tvrdí se v důvodové zprávě k tomuto návrhu.

Kromě narušení sportovních utkání se hrozba vězení vztahuje také na shromáždění nebo obřady, případně hrubě neslušné chování na veřejnosti.

Do této kategorie podle návrhu spadá například napadení jiného člověka nebo hanobení hrobu či historických a kulturních památek.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Stav šéfa KSČM Filipa se po infarktu zlepšuje, nemocnici by mohl opustit v pátek

Stav předsedy KSČM Vojtěcha Filipa se po středečním infarktu a následném kardiologickém zákroku zlepšuje. Všeobecnou fakultní nemocnici na pražském Karlově náměstí ale ve čtvrtek ještě neopustí, řekla mluvčí nemocnice Marie Heřmánková.

Pokud se nic nezmění, mohl by podle ní Filip hospitalizaci ukončit v pátek. Lékaři Filipův infarkt zachytili v časném stadiu. Ve středu uvedli, že to dává pacientovi naději na časné propuštění do domácí péče. Pětašedesátiletý Filip hned ve středu po zprůchodnění cév avizoval, že v pátek bude zpět v práci. Podle jeho spolupracovníků šlo spíš o jeho přání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy