Běsnící fanoušci a zdemolovaný vlak ve Třebové. To byl nácvik na Euro

Běsnící fanoušci a zdemolovaný vlak ve Třebové. To byl nácvik na Euro
K modelovému střetu chuligánů a policistů ve vlaku si policie vybrala Českou Třebovou. Ne náhodou. Nachází se tu totiž proslulé Depo kolejových vozidel (DKV). Od roku 2005 je DKV Česká Třebová již jen jediné místo v České republice, kde se šrotují nepoužitelné vlakové vozy.
Policisté se připravují na problémy s fanoušky cestujícími po železnici na mistrovství Evropy ve fotbale.
"Cvičení simulovalo situace při narušení veřejného pořádku, násilí mezi diváky a výtržností ve vlaku," řekl ČTK mluvčí pardubické policie Jozef Bocán. Celkem se cvičení zúčastnilo 130 policistů, z toho 15 z Polska.
Skupina, která představovala fanoušky, začala demolovat zařízení tří odstavených vagonů, odneslo to i několik oken.
Foto: Reuters
Reuters Reuters
19. 4. 2012 10:32

Policisté z Pardubického a Libereckého kraje a jejich kolegové z polské Vratislavi v úterý nacvičovali, jak zakročit proti násilným fanouškům ve vlacích. Česká republika totiž bude jednou z hlavních tranzitních zemích při fotbalovém ME 2012 v Polsku a na Ukrajině. Za cvičiště jim posloužilo Depo kolejových vozidel Česká Třebová.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Tisícovky lidí v Drážďanech demonstrovaly proti Pegidě

Tisícovky lidí večer v Drážďanech demonstrovaly proti radikálnímu hnutí proti islamizaci Pegida a proti předsedovi durynské organizace protiimigrační strany Alternativa pro Německo (AfD) Björnu Höckemu. Do ulic saské metropole vyšly také tisíce stoupenců Pegidy.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Tunisko nejspíš čekají předčasné volby, potvrdil tamní prezident

Tuniský prezident Kaís Saíd potvrdil záměr vypsat předčasné volby v případě, že nová vláda nezíská důvěru. Sestavením kabinetu je momentálně pověřený někdejší ministr financí Iljás Fachfách, kterého Saíd navrhl v lednu poté, co jeho předchozího kandidáta parlament neschválil. Informovala o tom agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Nejlepšími sportovci roku jsou Messi, Hamilton a Bilesová

Držiteli trofeje Laureus pro nejlepší sportovce minulého roku jsou argentinský fotbalista Lionel Messi, britský pilot formule 1 Lewis Hamilton a americká sportovní gymnastka Simone Bilesová. Ta obhájila loňské prvenství, ocenění označované za sportovního Oscara poprvé získala už v roce 2016. Messi s Hamiltonem, kteří v mužské části ankety dostali stejný počet hlasů, zvítězili poprvé.

Hamilton, jenž se loni pošesté stal mistrem světa F1, převzal trofej od bývalého francouzského fotbalového trenéra Arsénea Wengera. Messi, který je v dvacetileté historii ankety prvním vítězným zástupcem kolektivního sportu, ani Bilesová se dnešního vyhlášení v Berlíně nezúčastnili.

Bilesová na loňském světovém šampionátu rozšířila sbírku zlatých medailí o dalších pět, v 22 letech už má na kontě rekordních 19 titulů. V anketě dostala přednost před americkou lyžařkou Mikaelou Shiffrinovou, jamajskou sprinterkou Shelly-Ann Fraserovou-Pryceovou, japonskou tenistkou Naomi Ósakaovou, americkou fotbalistkou Megan Rapinoeovou a americkou běžkyní Allyson Felixovou.

Mezi muži se do finálové nominace dostali kromě Messiho s Hamiltonem i keňský maratonec Eliud Kipchoge, španělský tenista Rafael Nadal, španělský motocyklový jezdec Marc Márquez a americký golfista Tiger Woods.

V kategorii Návrat roku zvítězila německá pilotka formule 3 Sophia Flörschová, která se po těžkém zranění páteře dokázala vrátit k závodění. Za průlom roku byl oceněn kolumbijský cyklista Egan Bernal, vítěz Tour de France. Týmem roku jsou jihoafričtí ragbyoví mistři světa, nejlepší v akčních sportech je americká snowboardistka Kim Chloeová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy