ANO, ČSSD, KSČM. Pořadí stran se nezměnilo ani v červnu

ČTK ČTK
Aktualizováno 5. 7. 2015 13:51
Hnutí Andreje Babiše by případné sněmovní volby vyhrálo i přes mírné oslabení. Na druhou ČSSD by mělo náskok přibližně 7,5 procenta.
Volby by i v červnu vyhrálo hnutí ANO
Volby by i v červnu vyhrálo hnutí ANO | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Volby do Sněmovny by vyhrálo i přes mírné oslabení podpory hnutí ANO. Vyplývá to z červnového průzkumu agentury TNS Aisa, který dnes zveřejnila Česká televize. Podíl hlasů pro ANO klesl oproti květnovému průzkumu o dva procentní body na 27 procent. Druzí jsou stále sociální demokraté a třetí komunisté.

Pořadí stran ve volebním modelu TNS Aisa se ve srovnání s květnovým průzkumem výrazněji nezměnilo. Všechny strany nynější vládní koalice ale zaznamenaly mírný pokles hlasů. ANO získalo v květnu 29 procent hlasů, nyní 27 procent a podíl sociálních demokratů a lidovců se snížil shodně o jeden procentní bod - ČSSD nyní obdržela 19,5 procenta a KDU-ČSL 5,5 procenta.

Naopak opozičním stranám podíl hlasů stoupl o půl až 1,5 procentního bodu. Zmíněné poklesy i růsty jsou ale v rámci možné statistické chyby.

KSČM by podle červnového průzkumu TNS Aisa volilo 13,5 procenta lidí. Čtvrté místo si udržela TOP 09 s rovnými deseti procenty voličů a za ní skončila ODS s 8,5 procenta. Poslední stranou, která by se do Sněmovny dostala jsou lidovci se zmíněným podílem 5,5 procenta.

Pětiprocentní hranici hlasů potřebnou pro zisk poslaneckých křesel se nepodařilo získat Pirátům, zeleným, SPD ani Svobodným.

 

Právě se děje

Další zprávy