Policie ukončila vyšetřování na místě výbuchu v Kralupech. Škoda je minimální, uvedl Unipetrol

ČTK ČTK
24. 3. 2018 18:17
Expertní tým společnosti Unipetrol prozkoumal místo výbuchu a uvedl, že na technologii nevznikly velké škody. "Poškozený je skladovací tank, který byl v době exploze prázdný. Odhadujeme, že celý terminál uvedeme zpět do provozu v následujících dnech," uvedl předseda představenstva Unipetrolu Krzysztof Zdziarski.
Místo výbuchu v Kralupech.
Místo výbuchu v Kralupech. | Foto: Ludvík Hradilek

Kralupy - Policie v pátek odpoledne ukončila vyšetřování na místě výbuchu v areálu chemičky ve středočeských Kralupech nad Vltavou, při kterém zemřelo šest lidí a dva zranění leží v nemocnici. Místo tragédie prozkoumal také expertní tým společnosti Unipetrol, podle kterého se ukázalo, že na technologii nevznikly velké škody. Firma to sdělila v sobotu v tiskové zprávě. Policisté a hasiči se k případným posunům ve vyšetřování nevyjádřili.

Unipetrol uvedl, že čtvrteční výbuch bez následného požáru nastal v jedné z jeho skladovacích nádrží. Dělnické práce podle firmy neměly nic společného s aktuální odstávkou podniku. "Poškozený je skladovací tank, který v době exploze byl prázdný. Odhadujeme, že celý terminál uvedeme zpět do provozu v následujících dnech," uvedl předseda představenstva Unipetrolu Krzysztof Zdziarski.

Vybuchlá nádrž byla již několik let mimo provoz. Sloužila ke skladování pohonných hmot vyrobených v rafinerii. Externí dodavatelé v současnosti pracovali na jejím případném uvedení do provozu.

Firma chce po výbuchu od interní vyšetřovací komise zjistit, jak se nešťastná událost stala a přijmout následná opatření. "To samé budeme vyžadovat od partnerských společností," uvedl Zdiarski.

Rumunské ministerstvo den po výbuchu uvedlo, že pět obětí výbuchu byli rumunští občané. Středočeští policisté a hasiči se v sobotu k vyšetřování případu nevyjádřili. Možné další informace očekávají nejdříve v příštím týdnu.

Výbuch v Kralupech nad Vltavou je jednou z největších tragédií v průmyslových provozech v Česku za posledních 50 let.

Výbuch v Kralupech nikdo přežít nemohl, něčí nedbalost nelze vyloučit, říká šéf zásahu hasičů

Nádrž, ve které jsme zasahovali, byla odstavená, je otázka, proč k explozi došlo, říká Martin Legner, řídící důstojník zásahu hasičů. | Video: Emma Smetana
 

Právě se děje

Další zprávy