Policie obvinila Babišovu firmu kvůli zakázce s poštou

Radek Nohl Karel Hrubeš Radek Nohl, Karel Hrubeš
14. 5. 2014 10:35
Firma Agrotec se podle žalobce podílela na manipulaci zakázky České pošty týkající se dodávky pneumatik.
Česká pošta. Ilustrační foto.
Česká pošta. Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát

PrahaPolicie nově stíhá společnost Agrotec, která patří do koncernu Agrofert ministra financí Andreje Babiše, v případu České pošty.

"Společnost Agrofert, a. s., vzala na vědomí skutečnost, že její dceřiná společnost Agrotec, a. s., byla jakožto právnická osoba obviněna v souvislosti s veřejnou zakázkou na dodávku pneumatik pro Českou poštu, s. p.," uvedl mluvčí společnosti Karel Hanzelka.

Podle informací deníku Aktuálně.cz rozšířila policie také obvinění u třech již stíhaných a začala stíhat další dvě společnosti.

"Celkem je k dnešnímu dni ve věci stíháno patnáct fyzických osob a sedm právnických osob," uvedl státní zástupce Zdeněk Matula. Většina obvinění souvisí s porušováním zákona při veřejných zakázkách.

Matula to, že byla obviněna firma Agrotec, nepotvrdil. "V přípravném řízení nelze uvádět ani potvrzovat totožnost obviněných," řekl Aktuálně.cz Matula.

Zakázka na dodávku pneumatik

Policie naposledy kvůli podezřelým zakázkám České pošty zasahovala v jejích centrálách v Jindřišské a Olšanské ulici v polovině dubna. Tehdy si kriminalisté přišli pro obchodní dokumenty s firmou Agrotec.

Česká televize v dubnu uvedla, že se vyšetřování pravděpodobně týká zakázky již z roku 2006. "Podle našich informací šlo o podlimitní zakázku na dodávku pneumatik pro Českou poštu," řekl ČT mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka.

Agrotec patří do koncernu Agrofert ministra financí Andreje Babiše a do začátku dubna mu šéfoval předseda poslanců hnutí ANO Jaroslav Faltýnek

 

Právě se děje

Další zprávy