Policie obvinila šest lidí kvůli obchodu se steroidy

ČTK Domácí ČTK, Domácí
Aktualizováno 6. 1. 2014 11:46
Zajistila také 100 000 tablet a 400 ampulí za více než milion korun.
Foto: Policie ČR

Hradec Králové - Policie obvinila šest lidí kvůli obchodu s anabolickými steroidy. Zajistila také 100 tisíc tablet a 400 ampulí v hodnotě 1,3 milionu korun. Informovala o tom mluvčí Národní protidrogové centrály Barbora Kudláčková.

Zadržení nakupovali zakázané látky na černém trhu, především v asijských zemích, a poté je pašovali do Evropské unie. Zde látky přebalovali a označovali padělanými etiketami. Výrobky pak dále distribuovali prostřednictvím objednávek internetových obchodů po celé Evropě.

Členům organizované skupiny hrozí až dvanáct let vězení

Skupina působila, kromě České republiky, také na území Španělska, Ukrajiny, SRN a Kypru. Její členové jsou stíháni pro výrobu a jiné nakládání s látkami s hormonálním účinkem, za což jim v případě prokázáni viny hrozí až dvanáct let vězení.

"Případ není v současné době ještě uzavřen. Vzhledem k rozsahu vyšetřování, které probíhá paralelně v Německu, nelze vyloučit, že dojde k zadržení a obvinění dalších pachatelů," dodala mluvčí. 

K odhalení skupiny došlo koncem loňského roku v rámci akce s krycím názvem "ROID II", kterou prováděli příslušníci Národní protidrogové centrály. Akce byla zaměřená na distributory látek s anabolickým a jiným hormonálním účinkem. Na vyšetřování se podíleli také policisté z Královéhradeckého kraje, pracovníci Celního ředitelství Praha a německého celního pátracího úřadu.

Užívání anabolických steroidů ohrožuje zdraví, v případě užití padělků se riziko zvyšuje.

"Vzhledem k snadné dostupnosti steroidů, zejména prostřednictvím internetu, a bezohlednosti dealerů dochází často k situacím, kdy zakoupené steroidy obsahují jinou účinnou látku, než jaká je deklarována na obalu, nebo účinnou látku pravou, ale v jiných množstevních poměrech. Pro uživatele to muže mít až fatální dopady na jeho zdraví," uvedla Kudláčková.

Výroba a obchod s neregistrovanými steroidy je v ČR trestným činem teprve od roku 2010, do té doby bylo trestné pouze jejich podávání mládeži.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Pekhartův gól pomohl Legii Varšava k polskému titulu

Fotbalista Tomáš Pekhart získal s Legií Varšava polský titul. Český útočník vstřelil úvodní branku utkání 5. kola ligové nadstavby, ve kterém Legia doma porazila Cracovii Krakov 2:0 a má jistotu prvního místa. Pekhart se trefil poprvé od 7. června a celkově popáté v ročníku po zimním příchodu ze španělského druholigového Las Palmas.

V zápase, který byl po poločase na několik minut přerušen kvůli výtržnostem fanoušků, měl Pekhart další šanci na skórování těsně před koncem. Jeho střelu však soupeř před brankovou čárou zblokoval.

Varšavský tým má jistotu titulu, který získalo mužstvo z hlavního města po roční odmlce, dvě kola před koncem nadstavby. Ligu vyhrála Legia počtrnácté, čímž se vyrovnala nejúspěšnějším polským celkům Ruchu Chorzów a Górniku Zabrze.

před 52 minutami

Polské Slezsko pátrá po pumě, s níž její chovatel prchl do lesů

Slezské vojvodství na jihu Polska sleduje intenzivní pátrání po pumě a jejím chovateli. Muž se se šelmou dal v pátek na útěk do lesů před úředníky, kteří mu přišli zvíře odebrat na příkaz soudu.

Podle televizní stanice TVN24 chovatel, bývalý voják, koupil kotě pumy před několika lety v Česku a od té doby se o ně pečlivě staral. Nicméně pumy patří mezi nebezpečná zvířata, jejichž soukromý chov je v Polsku zakázán.

Muž byl několikrát odsouzen za ohrožování, až soudu nakonec došla trpělivost a nařídil zabavení kočkovité šelmy a její umístění do zoologické zahrady v Poznani. V pátek si pracovníci poznaňské zoo v doprovodu policistů přišli pro pumu k ilegálnímu chovateli do obce Ogrodzienieci, ležící asi 40 kilometrů severovýchodně od Katovic.

Chovatel se ale jejich snaze vzepřel - údajně je i ohrožoval nožem - a se šelmou "na vodítku" odkráčel do polí a lesů v okolí. Ředitelce zoologické zahrady Ewě Zgrabczyńské, která ho obvinila, že zvíře držel ve špatných podmínkách, podle médií vzkázal, že puma je "jeho dítě", které vychoval a nikdy se ho nevzdá.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Biker Cink získal čtvrtý domácí titul v cross country

Biker Ondřej Cink dokázal v Peci pod Sněžkou obhájit titul domácího šampiona v olympijské disciplíně cross country. Druhý byl při neúčasti Jaroslava Kulhavého, jenž spolu s Cinkem nepustil nikoho jiného na trůn již od roku 2013, Jan Škarnitzl. Bronz získal maratonský specialista Martin Stošek.

Devětadvacetiletý Cink potvrdil - stejně jako v předcházejícím závodě žen Jitka Čábelická - roli hlavního favorita. Celkem vyhrál republikový šampionát už počtvrté v kariéře. Oba úspěšní obhájci měli také před odložením olympijských her v Tokiu na příští rok nejblíže k tomu, aby reprezentovali pod pěti kruhy.

Dvojnásobný olympijský medailista a vítěz z her v Londýně 2012 Jaroslav Kulhavý dnes nestartoval. V pátek měl při tréninku nepříjemný pád a podstoupil i kontrolní rentgenové vyšetření v nemocnici.

Další zprávy