reklama
 
 

Policie může stíhat poslance Stupčuka podezřelého ze spáchání dopravní nehody, Sněmovna ho vydala

Aktualizováno 24. 5. 2016 16:00
Sněmovna vydala ke stíhání poslance ČSSD Štěpána Stupčuka kvůli dopravní nehodě pro podezření z ohrožení pod vlivem návykové látky. Poslanec se už v souvislosti se záležitostí vzdal funkce místopředsedy sociálnědemokratické frakce. "Věřím, že je v mém zájmu, aby tato má osobní záležitost byla v co nejkratší době dořešena," řekl poslanec. Stupčukovo vydání ke stíhání podpořilo 122 ze 152 přítomných poslanců. Proti byli čtyři členové dolní komory.

Praha - Policie bude moci stíhat poslance ČSSD Štěpána Stupčuka kvůli únorové dopravní nehodě. Sněmovna ho v úterý v souladu s doporučením imunitního výboru k trestnímu stíhání vydala.

Policie chce Stupčuka obvinit pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, v tomto případně alkoholu. Poslanec se už v souvislosti se záležitostí vzdal funkce místopředsedy sociálnědemokratické frakce.

Sám Stupčuk výbor a dnes i Sněmovnu o vydání požádal. "Věřím, že je v mém zájmu, aby tato má osobní záležitost byla v co nejkratší době dořešena," řekl poslanec.

Stupčukovo vydání ke stíhání podpořilo 122 ze 152 přítomných poslanců. Proti byli čtyři členové dolní komory.

V tomto volebním období Sněmovna vydala ke stíhání Bronislava Schwarze (ANO) a bývalého pražského primátora Bohuslava Svobodu (ODS). Schwarze nakonec soud zprostil obžaloby ze zneužití pravomoci a omezování osobní i domovní svobody. Svobodu poslanci vydali v kauze pražské karty opencard. Sněmovna naopak nevydala Zuzanou Kailovou (ČSSD), kterou chtěla policie stíhat jako ústeckou radní v souvislosti s projektem vítání občánků.

Svobodu chtěla policie stíhat i kvůli podezření z nedbalostního porušení povinností při správě cizího majetku ohledně smlouvy na analýzu problematických smluv v pražském dopravním podniku. Nakonec žádost stáhla. Výbor předtím doporučil plénu Svobodu nevydat.

Máme vysokou toleranci vůči alkoholu, kterou posvěcují autority, akcí Suchej únor chceme bořit stereotypy, říká psycholog Martin Jára. | Video: Daniela Drtinová |  20:47

autor: ČTK | 24. 5. 2016 15:51

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama