Bublina, nic neprodáváme. Altnerův syn popírá, že by jednali se slovenským miliardářem

Lukáš Prchal Lukáš Prchal
Aktualizováno 29. 4. 2016 10:27
Syn bývalého advokáta Zdeňka Altnera odmítá, že by jakkoli vyjednávali se slovenským miliardářem Pavolem Krúpou o odkupu pohledávky 337 milionů, které Altnerovi dluží ČSSD za spor o Lidový dům. "Je to opravdu jen mediální bublina," řekl Aktuálně.cz Patrik Altner. Pohledávku zatím ani prodat nechtějí.
Zdeněk Altner
Zdeněk Altner | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Syn bývalého advokáta Zdeňka Altnera, kterému ČSSD dluží 337 milionů, popírá, že jakkoli vyjednávají se slovenským miliardářem Pavolem Krúpou o odkupu pohledávky, kterou by pak sám vymáhal. Pohledávku zatím ani prodat nechtějí.

"Je to opravdu jen mediální bublina," řekl Aktuálně.cz advokát Patrik Altner. "Samo o sobě je absurdní, aby chtěl koupit pohledávku, aniž by s námi jednal."

Altnerův advokát Václav Veselý o možném odkupu pohledávky ví také pouze z médií. "Nikdo z nás není pověřen k jakémukoli jednání - zdůrazňuji - s nikým. Pan Altner není připraven jednat o čemkoliv, že by se něco převádělo nebo že by se ta pohledávka postupovala," vysvětlil Veselý. Přiznává, že před vynesením rozsudku se o alternativách uvažovalo, ale k žádnému rozhodnutí nikdy nedospěli. "Ani jsme ze strany Arca Capital nedostali žádnou nabídku."

"Kdyby jsou chyby. V těchto věcech to rozhodně nechodí tak, že kdyby někdo chtěl něco koupit, tak to nejdříve pustí do médií," dodal Altnerův syn.

Pavol Krúpa médiím řekl, že jeho investiční skupina Arca Capital má zájem o pohledávku na 337 milionů, které ČSSD dluží svému bývalému právníkovi Zdeňkovi Altnerovi za spor o Lidový dům.

"Principiálně nelžu. Mám o koupi pohledávky skutečně vážný zájem. Více vám k tomu ale nyní neřeknu," řekl Krúpa Lidovým novinám. Dodal k tomu také, že jeho společnost by se sociálními demokraty dokázala vést mnohem tvrdší jednání než Altnerovi právníci.

Krúpova společnost v pátek svůj zájem o odkup pohledávky potvrdila a dodala, že je ochotná vyčkat na úhradu od ČSSD i několik let. Zatím se však vůbec nevyjádřila k tomu, že by s Altnerem jednala. "Je otázkou času, kdy a v jaké výši bude tato pohledávka uhrazena. Arca Capital je ochotná vyčkat na finanční prostředky plynoucí z uhrazení pohledávky po dobu několika let," uvedla společnost v tiskové zprávě.

 

Právě se děje

Další zprávy