reklama
 
 

Onkolog Pavel Klener kandiduje do Senátu. Za lidovce

14. 5. 2008 10:20
Kandidaturu schválil celostátní výbor strany

Praha - Profesor Pavel Klener, který se dostal jako ředitel Ústavu hematologie a krevní transfúze do otevřeného sporu s ministrem zdravotnictví Tomášem Julínkem, bude v podzimních volbách kandidovat do Senátu.

Lidovci ho nominovali pro obvod Praha 1 a kdyby Klener uspěl, může se stát Julínkovým kolegou. Ministr je senátorem za ODS a s Klenerem se dostal do střetu při reformních krocích, když se rozhodl sloučit ÚHKT s Všeobecnou fakultní nemocnicí v Praze.

Klenera, za něhož se postavila veřejnost i koaliční Strana zelených, pak po tomto sporu odvolal z funkce - jako důvod uvedl manažerské selhání.

Kdo je profesor Pavel Klener

"Těší mě, že se tak významná osobnost, respektovaná odbornou i laickou veřejností rozhodla kandidovat do Senátu," řekl na Klenerovu adresu předseda pražské organizace strany Marián Hošek. "Pevně věřím, že mandát získá - nedokážu si představit lepšího senátora pro obvod Prahy 1," uvedl místopředseda KDU-ČSL.

Pro Klenera také kandidatura znamená návrt do politiky. V letech 1989-1990 byl ministrem zdravotnictví a sociálních věcí Československa a poté poslancem České národní rady za Občanské fórum. V letech 1992-95 byl členem Občanské demokratické aliance.

autor: pra | 14. 5. 2008 10:20

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama