Obrazem: Modlitba za Číňany. Muslimové, židé a křesťané se modlili za odmítnuté křesťanské uprchlíky

Podívejte se, jak krátká a poklidná akce vypadala.
Sedmdesáti čínským křesťanům český stát nedávno odmítl udělit azyl.
V Číně jim kvůli víře hrozí pronásledování.
Navíc nově i za útěk.
V Česku už dva roky bydlí u členů církví, začleňují se do společnosti, někteří se učí česky a pracují.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
Aktualizováno 16. 3. 2018 22:46
Český stát nedávno odmítl udělit azyl sedmdesáti čínským křesťanským uprchlíkům, kteří ve své vlasti čelí perzekuci kvůli své víře. Skupině tak nyní hrozí, že se bude muset vrátit do své totalitní vlasti, kde by trpěli nejen za svou víru, ale i svůj útěk. A nejen oni, ale i jejich rodiny. V pátek se za ně konala krátká modlitba u památníku komunismu. Sešli se na ní zástupci různých náboženství, včetně křesťanů, židů i muslimů.
 

Právě se děje

před 45 minutami

Slovenští autodopravci oznámili ukončení blokád hranic

Unie autodopravců Slovenska ve středu večer oznámila, že ukončila protestní shromáždění na hraničních přechodech. Uvedla, že tak učinila po zákroku policie. Dopravci od úterý znovu blokovali mimo jiné některé hraniční přechody s Českem. Jejich protesty na hranicích zkomplikovaly například výrobu ve slovenské továrně francouzské automobilky PSA, které vázly dodávky ze zahraničí.

Slovenská vláda nepřistoupila v plné míře na požadavky unie ohledně výrazného snížení silniční daně a také zvýšení slev z mýtného. V obou těchto oblastech ale učinila ústupky, na nichž se dnes zástupci ministerstev dopravy a financí dohodli s větší organizací autodopravců Česmad Slovakia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy